FC Jõgeva Wolves mõlemal rindel võidukas

Jalgpalliklubi FC Jõgeva Wolves meeskonnad olid nädalavahetusel peetud Eesti jalgpallimeistrivõistluste mängudes võidukad nii kolmandas kui ka neljandas liigas. Esindusmeeskond alistas kolmandas liigas Viljandi JK Tulevik III tiimi 2:1, duubelmeeskond oli neljandas liigas sama tulemusega üle Põlva FC Lootosest.

Eelmisel hooajal neljandas liigas kõigis kolmes omavahelises kohtumises viljandlasi võitnud FC Jõgeva Wolves esindusmeeskond jäi laupäeval Viljandi kunstmuruväljakul peetud kohtumise algul küll kaotusseisu, kuid avapoolaja lõpus suudeti Sven Karu väravast viigistada. Teisel poolajal tõi külalistele võidu liiga resultatiivseima väravaküti Stenver Kleimann-Leimanni tabamus.

Üheksas kolmanda liiga mängus väljakul käinud 20aastane Stenver Kleimann-Leimann on löönud kaksteist väravat. Resultatiivsustabelis järgnevad talle Meelis Allik (FC Tarvastu; 9 väravat) ja Martin Haljak (EMÜ SK; 8 väravat).

Tänavuse hooaja viies võit tõstis jõgevalased turniiritabelis koha võrra kõrgemale, 16 punktiga ollakse üheksa vooru järel neljandal kohal. Liidrikohal olevast Tartu JK Welco II meeskonnast jääb Wolves maha viie punktiga, tabelis teisel positsioonil olev FC Tarvastu edestab jõgevalasi aga vaid ühe punktiga. Kolmandal kohal on samuti 16 punkti kogunud, kuid ühe mängu vähem pidanud FC Vastseliina. Viiendal-kuuendal kohal on võrdselt 14 punktiga SK Tääksi ja EMÜ SK.

Täna õhtul kell 19 läheb “Huntideˮ esindusmeeskond Jõgeva linnastaadionil vastamisi liigatabelis üheteistkümendal ehk eelviimasel kohal oleva Tartu Ülikool Faunaga.

Pühapäeval mängis Wolvesʼi duubelmeeskond kodusel linnastaadionil neljanda liiga kuuenda vooru kohtumise tabelis teisel kohal oleva ning seni kaotuseta püsinud Põlva FC Lootosega.

Võrdsete võimalustega kulgenud avapoolajal tegutses “Huntideˮ väravas kindlalt väravavaht Ander Kallo, rünnakul jäi võõrustajatel aga mitmel korral vaid väga napilt väravast puudu. Avapoolaja ainus värav sündis 38. minutil, kui Wolvesʼi nurgalöögi järel sai palli Põlva mängija Priit Rahuelu, kes kiire vasturünnaku ka külmavereliselt realiseeris.

Esimese poolaja algul linnastaadionist üle käinud hoovihma järel alanud õhutemperatuuri järsk tõus (mängu alguse 18 kraadilt tõusis see mängu lõpuks 24 kraadile) sobis paremini väljakuperemeestele. Mäng kaldus ühe enam külaliste värava alla, kuid esialgu polnud “Huntidelˮ endiselt väravaõnne. Järjekordse nurgalöögi järel tõrjus jõgevalaste pealelöögi otse väravajoonelt Lootose kaitsja Reigo Käis, veidi hiljem tabas kauglöök korra ka väravaposti. “Hunteˮ ebaõnn siiski ei heidutanud, üksteist ergutades suudeti Lootose väravasuu lõpuks siiski lahti murda ning väärtuslik võit võtta. 82. minutil viigistas seisu Rene Polli täpne löök, viis minutit hiljem lõi võiduvärava teist päeva järjest kogu kohtumise kaasa teinud Stenver Kleimann-Leimann.

Täiseduga jätkab liigatabeli tipus Valga FC Warrior (18 p), järgnevad Põlva FC Lootos (10 p), Pärnu JK Poseidon II, FC Jõgeva Wolves II (mõlemal 7 p), FCP Pärnu (5p) jt.

Meistrivõistluste järgmise kohtumise peab Wolvesʼi duubelmeeskond 15. juunil, kui kell 19 minnakse Jõgeva linnastaadionil vastamisi Võru FC Heliose II meeskonnaga.

Eesti jalgpallikarikavõistluste avaringis kohtuvad FC Jõgeva Wolvesʼi meeskonnad koduväljakul Rahvaliiga tiimidega. 20. juunil kell 19 on duublemeeskonna vastaseks linnastaadionil JK Õismäe Torm, 22. juunil kell 18 kohtub esindusmeeskond samas FK Odratakkeliga.