Tähe U19 tiimile pronksmedal

U19 vanuseklassi saalihoki MM-finaalturniiri järel selgusid ka Eesti selle vanuseklassi tänavuste meistrivõistluste medaliomanikud. Jõgeva SK Tähe 98 jäi poolfinaalis napilt 5:6 (2:2, 2:1, 1:3) alla EMÜ SK-le, pronksikohtumises alistati aga 11:7 (5:1, 3:2, 3:4) Jäneda SK.

Möödunud kolmapäeval Jõgeval peetud poolfinaalmäng EMÜ-ga kulges vastastikuste tõusude ja mõõnadega. Kolmandaks mänguminutiks juhtis kodumeeskond Andreas Õuna ja Lauri-Robert Induse tabamustest juba 2:0, kuid seejärel kaldus initsiatiiv külaliste poolele, kes viskasid järjest kolm väravat ning juhtisid 23. minutiks 3:2.

Sellelt seisult hakkasid pealevisked taas väravasse minema ka jõgevalastel, kes viskasid omakorda seitsme minuti jooksul tartlaste väravavõrku kolm palli. 26. minutil viigistas Andreas Õun seisu, minut hiljem viis Mathias Einamann arvulises vähemuses mänginud Tähe juhtima ning 33. minutil suurendas Andreas Õun vahe kaheväravaliseks.

Järgnevad minutid kuulusid aga taas tartlastele. 33 sekundit pärast Andreas Õuna kolmandat väravat vähendas tema koondisekaaslane Simon Georg Mahla vahet, 41. minutil viigistas Jakob Poom seisu ning 44. minutil, vähem kui kaks minutit enne kohtumise normaalaja lõppu viskas Egert Roio EMÜ võiduvärava.

Teises poolfinaalis alistas tiitlikaitsja Sparta Team Automaailm 11:7 Jäneda SK.

Teisipäeval samuti Jõgeval peetud pronksimängus juhtis Tähe teise kolmandiku algul juba 6:1 ning hoidis eduseisu kohtumise lõpuni. Andreas Õun viskas neli, Mathias Einamann kolm ning Meigo Soolepp ja Heino Avi võrdselt kaks väravat.

Treener Marko Saksingu juhendamisel võitsid pronksmedali Karl Kalm, Mathias Einamann, Ermo Narits, Aleks Deinekin, Andreas Õun, Meigo Soolepp, Lauri-Robert Indus, Sten Metsar, Heino Avi, Alex Guske, Timo Kotkas, Karl Kastan, Tanel Kiisküla ja Kristo Voitk.