Jako Kivimägi Eesti meister ka kreeka-rooma maadluses

Laupäeval Paikusel peetud U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses võitis rohkem vabamaadlejana tuntud Jako Kivimägi (Põltsamaa SK Nipi) esikoha kehakaalus kuni 69 kg. Jõgeva raskejõustiklubile Ramm tõi naistemaadluse kehakaalus kuni 46 kg pronksmedali Eliise Ilus.

Tänavu vabamaadluses U18 vanuseklassis Eesti meistriks tulnud ning U20 vanuseklassis ja täiskasvanute hulgas pronksmedali võitnud 16aastane Jako Kivimägi võitis Pärnumaal kõik kolm kohtumist kindlalt. Veerandfinaalis seljatas ta Jarmo Vanmiku (MK Juhan), poolfinaalis tabas sama saatus Tauri Altmäed (SK Kadrina).

Finaalis oli Jako Kivimägi vastaseks Väike-Maarja maadleja Andris Pent. Sama vastasega kohtus põltsamaalane ka märtsikuus peetud U18 vanuseklassi vabamaadluse meistrivõistluste finaalis. Kui toona kulus tal Pendi seljatamiseks vähem kui kaks minutit, siis nüüd kogus Kivimägi kahe ja poole minutiga võiduks piisava 10:0 eduseisu.

Eliise Ilus oli loosi tahtel avaringis vaba, poolfinaalis pidi ta tunnistama hiljem hõbemedali võitnud Jonete Visnapuu (Väike-Maarja RSK) paremust.

Kreeka-rooma maadluses sai Jõgeva Rammu esindajatest Paikusel neljanda koha Mattias Säärits (kuni 54 kg), viienda kohaga lõpetasid turniiri Ander Järv (kuni 50 kg) ja Rasmus Klaos (kuni 63 kg). Naistemaadluses oli Jana Deinekin kehakaalus kuni 46 kg viies.