Tähe U15 tiimile pronksmedal

U15 vanuseklassi Eesti saalihoki meistrivõistlustel võitis treener Marko Saksingu juhendamisel mängiv Jõgeva SK Tähe järelkasvumeeskond pronksmedali, U17 vanuseklassis jäid jõgevalased esimesena medalita.

Kuue meeskonna osavõtul peetud U15 vanuseklassi meistrivõistluste põhiturniiril sai Jõgeva SK Tähe 02 kolmanda koha. Kümnest kohtumisest võitis Tähe kuus, mõlemas omavahelises mängus jäädi alla põhiturniiri võitnud Eesti Maaülikooli SK-le (2:10 ja 7:13) ning teise koha saanud Sparta Team Automaailmale (1:6 ja 2:5). Tähe mängijatest oli põhiturniiril edukaim Alex Guske, kes oli resultatiivsustabelis 38 punktiga (26+12) kolme tartlase järel neljandal kohal.

Tartus Maaülikooli spordihoones toimunud kohamängude avakohtumises kaotas Tähe Spartale 2:7. Avapoolaja võitis Sparta 3:0 ning kolmekümnendaks mänguminutiks juhtisid pealinlased juba 6:0. Kuigi Tähe mängijad ründasid teisel poolajal väga aktiivselt (20 minuti jooksul Sparta puurivahilt 21 edukat tõrjet), õnnestus pall vastaste väravasse saada vaid kahel korral. 35. minutil avas jõgevalaste väravaarve Alex Guske, minut hiljem oli täpne ka Kristo Voitki pealevise.

Teises poolfinaalis alistas EMÜ SK kindlalt 14:0 SHK Tornaado.

Pronksimatš algas edukamalt küll Tornaadole (juba 12. sekundil avas skoori Hendrik Peru), kuid seejärel ei jätnud jõgevalased vastastele enam erilist võimalust ning võitsid 9:1. Nelja tabamusega oli edukaim Alex Guske, võrdselt ühe värava viskasid Margus Rosin, David Volkov, Karl-Eerik Kukk, Kristo Voitk ning meistrivõistluste parima kaitsemängija eriauhinna pälvinud Sten Metsar.

Tulemusega 9:1 lõppes ka meistrivõistluste finaalmäng, kus Eesti Maaülikooli SK alistas Sparta Team Automaailma.

Pronksmedali võitnud meeskonnas mängisid sel hooajal Marten Teppan, Karlos Viin, Jaanus Tomson, Alex Guske, Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Margus Rosin, Rauno Pärtel, Rasmus Truuts, Sten Metsar, David Volkov, Rasmus Randoja, Sten Siida, Alex Guske, Ott Selgis, Karlis Kirsimägi, Joonas Oja, Karl-Eerik Kukk, Karl Mark Tammsaar ja Kristo Voitk.

Kuus meeskonda osales ka tänavustel U17 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel. Jõgeva SK Tähe 00 võitis kuuest põhiturniiri kohtumisest kaks ning sai neljanda koha. Ettepoole platseerusid Sparta Team Automaailm, Eesti Maaülikooli SK ja Jäneda SK.

Sama jõudude vahekord jäi kehtima ka teisipäeval Tallinnas peetud kohamängude järel. Tähe kaotas poolfinaalis Spartale 2:12 ning pidi ka pronksikohtumises tunnistama Jäneda meeskonna 13:3 paremust.

Mängus Sparta järelkasvumeeskonnaga viskasid jõgevalastest värava Heino Avi ja Rasmus Randoja, pronksikohtumises läks sel hooajal kokku 16 väravat visanud Heino Avi arvele kaks tabamust, korra oli täpne ka Ermo Narits.

Meistrivõistluste finaalmängus alistas Sparta Team Automaailm Eesti Maaülikooli SK 9:0.