Saskia Alusalu MM-i eel rekordivormis

Kiiruisutaja Saskia Alusalu püstitas nädalavahetusel Saksamaal Inzellis peetud võistlustel uued Eesti rekordid 500 ja 3000 meetri distantsidel. Sel nädalavahetusel võistleb Eesti parim naiskiiruisutaja Norras Hamaris peetavatel mitmevõistluse MM-võistlustel.

Oma karjääri esimeseks mitmevõistluse MM-iks valmistudes startis Saskia Alusalu veebruarikuus Inzellis kolmel kontrollvõistlusel. Kui kahel esimesel võistlusel parandas Alusalu oma hooaja tippmarki 500 meetri distantsil (41,93 ja 41,85), pikematel distantsidel jäid ajad aga senistele selle hooaja tulemustele alla, siis möödunud nädalavahetusel toimunud võistlustel realiseeris ta vormikõvera tõusu kaheks uueks rahvusrekordiks.

Laupäeval sõidetud 500 meetri distantsil oli Inzellis stardis 72 uisutajat. 32. paaris koos sakslanna Josephine Heimerliga startinud Alusalu läbis esimesed sada meetrit ajaga 11,70 sekundit. Finišijoonel mõõdeti adaverelasele lõpuajaks 41,27 sekundit, millega parandas mullu märtsis Calgarys sõidetud senist Eesti rekordit 51 sajandiku võrra.

Uus rahvusrekord andis Saskia Alusalule kuuenda koha, esikoha võitnud norralanna Ida Njåtun läbis pool kilomeetrit 39,55ga.

Kevadel Calgary kiirel jääl sõidetud tippmark langes ka samal päeval läbitud 3000 meetri distantsil. 22 osalenu seas eelviimases paaris sõitnud Alusalu läbis ringe norralanna Sofie Karoline Haugeniga üsna võrdselt, poolel maal edestas eestlanna Haugenit vaid ühe sajandikuga ning ring enne lõppu kaheksa sajandikuga. Viimased 400 meetrit läbis Alusalu aga Haugenist rohkem kui poolteist sekundit kiiremini ning lõpetas ajaga 4.13,82, millega parandas senist rekordit kuue sajandikuga ning tõusis liidrikohale. Viimases paaris startinud Ida Njåtun kaotas veel poolel võistlusmaal Alusalu graafikule 12 sajandikuga, kuid suutis seejärel kiirendada ning edestas lõpujoonel teda 0,64 sekundiga.

Pühapäeval tegi Saskia Alusalu kaasa ka 1500 meetri sõidus, kus sai kehtivast Eesti rekordist täpselt sekundi võrra nõrgema ajaga 2.03,44 teise koha. Esikoha sai 2.01,46ga itaallanna Noemi Bonazza.

Mitmevõistluse MM-võistlustel Hamaris läbivad naiskiiruisutajad laupäeval 500 ja 3000 meetri distantsi, pühapäeval sõidetakse 1500 ja 5000 meetrit.