Põltsamaa sprinterile hõbemedal

Pühapäeval Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis peetud U14 vanuseklassi Eesti talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus võitis 12aastane Roger Saar (SK Põltsamaa) 60 meetri jooksus hõbemedali.

Esimeses eeljooksus ajaga 8,35 sekundit lõpetanud Roger Saare tulemus oli 28 osavõtja seas paremuselt teine, teda edestas vaid Dan Šemeljov (Valga SK Maret-Sport), kes neljandas eeljooksus oli põltsamaalasest 21 sajandiku võrra nobedam.

Šemeljov näitas võimu ka finaalis, kus lõpetas ajaga 7,96 sekundit. Roger Saar parandas eeljooksu tulemust kuue sajandiku võrra ning võitis 8,29ga hõbemedali, kolmanda koha sai 8,35ga Henry Heinsoo (KSK Alem).

Medalikonkurentsis oli Roger Saar ka 200 meetri jooksus, kus 28,35 andis talle 24 osaleja seas neljanda koha. Pronksmedalist jäi puudu 47 sajandikku, ala võitis Mattias Ilves (KJK Lõunalõvi) 27,51ga.

11aastane Puurmani tüdruk Berit Kukk (Tartu ÜASK) sai 600 meetri jooksus ajaga 1.58,41 13. ning kaugushüppes 4.20ga 14. koha.