Tähe üllatas Sakut

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond alistas laupäeval koduväljakul peetud Eesti saalihoki meistriliiga põnevusmängus valitseva Eesti meistri SK LINK/Saku 3:2 (1:0, 1:2, 1:0). Hooaja kolmanda võidu saanud Tähe on meistriliiga tabelis neljandal kohal, Saku jätkab liidrina.

Novembris Kiilis peetud Saku ja Tähe eelmine omavaheline kohtumine lõppes Jõgeva linna esindusmeeskonnale viimaste aastate suurima saunaga ‒ väljakuperemehed võitsid kohtumise koguni 12:0. Väga julgustav polnud jõgevalastele ka eelmiste hooaegade statistika. Viimase võidu võttis Tähe Saku vastu 2015. aasta märtsis, poolfinaalseeria võõrsil peetud kolmandas kohtumises; viimane koduväljakul saadud võit pärines aga 2014. aasta oktoobrist, kui SK GAP/Saku mängis Virtuse spordikeskuses maha teise kolmandiku lõpuks saavutatud 7:4 eduseisu ning Tähe võitis mängu 10:7. Pärast seda võitu peetud kümnest omavahelisest kohtumisest olid valitsevad Eesti meistrid võitnud üheksa.

Saalihoki MM-i järel siirdus Sakust Šveitsi klubisse UHC Olten Zofingen meeskonna kapten, Eesti eelmise aasta parimaks mängijaks valitud Mats Tamme, ning liidri kaotus kajastus kohe ka meeskonna tulemustes. Uut hooaega vaid võitudega alustanud meistermeeskond kaotas jõulupühade eel kahes järjestikuses mängus Sparta Team Automaailmale.

Nüüd suutis meistriliiga liidrit üllatada ka kogu kohtumise hingestatult võidelnud Tähe. Viimaste aastate parimat mängu näidanud jõgevalased avasid skoori kohtumise 14. minutil, kui Raul Kivi saatis Saku väravas seisnud Kuldar Margi selja taha Siim Selgise söödust tulnud palli. 28. minutil saavutas kodumeeskond juba kaheväravalise eduseisu, kui Sander Lehtme eemaldamise järel arvulisse vähemusse jäänud Tähe vasturünnaku realiseeris Alex Kark, kes suunas väravasse Andreas Õuna pealeviske järel tagasipõrkunud palli.

Viiest mängu jooksul saadud arvulisest ülekaalust suutsid külalised ära kasutada vaid ühe ‒ 32. minutil saatsid kohtunikud jõulise mängu eest karistuspingile Tähe kapteni Raul Kivi ning minut hiljem avas Ats Tamme ka Saku skoori. Mänguseisu viigistas Andres Rene Kurmiste 39. minutil.

Mängu siiski pööret ei tulnud. 42. minutil saatis Mathias Einamann kaugviskest palli taas Saku väravasse ning viis Tähe 3:2 juhtima. Kuigi Saku üritas veel lõpusireenini seisu viigistada, suutis Tähe kuuekümne pealtvaataja ees (eelmist koduväljakul võidetud mängu jälgis 150 pealtvaatajat) nappi eduseisu hoida. Viimastel minutitel ka kuuenda väljakumängija platsile toonud külalised lõpetasid kohtumise aga hoopis kolmekesi, sest viimastel sekunditel eemaldati järjest kaks toorutsema hakanud sakulast.

Nädalavahetusel serveeriti ka teine üllatus, kui TTÜ alistas EMÜ 9:7 ning sai tabelisse hooaja esimese võidu.

Meistriliiga tabeliseis: 1. SK LINK/Saku 21 p (10 mängust). 2. Sparta Team Automaailm 17 p (8), 3. Eesti Maaülikooli SK 13 p (8), 4. Jõgeva SK Tähe/Olivia 8 p (8), 5. TTÜ SK 4 p (8).

Laupäeval kohtub Tähe esindusmeeskond Tartus EMÜ-ga. Mäng algab maaülikooli spordihoones kell 16.30.