Kärtyn Kaljusalule hõbe- ja pronksmedal

Nädalavahetusel Tallinnas Lasnamäe kergejõustikukuhallis toimunud U16 ja U18 vanuseklasside Eesti talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus võitis Kärtyn Kaljusalu (Jõgeva KJK Harta) keskmaajooksudes kaks medalit.

Neidude U16 vanuseklassi 1000 meetri jooksus lõpetas 14aastane Kaljusalu ajaga 3.13,70 ning võitis hõbemedali. Esikoha saanud Christelle Vall (Audentese SK) edestas Jõgeva jooksulootust 17 sajandikuga, pronksmedali pälvinud Stella Reinumägi (Nõmme KJK) jäi võitjast maha 2,01 sekundiga.

600 meetri jooksus võitis Kärtyn Kaljusalu ajaga 1.45,59 pronksmedali. Esikoha sai 1.45,35ga lõpetanud Ann Marii Kivikas (SK Altius), hõbemedali pälvis vaid sajandiku võrra võitjast aeglasem olnud Marite Mäesaar (KJK Lõunalõvi). Kaks paremat startisid seejuures erinevates jooksudes.

Kadi-Liis Viiar lõpetas U18 vanuseklassi 800 meetri jooksus esikoha pälvinud Liis Grete Atoneni (Audentese SK; 2.24,60) järel teisena, kuid tema tulemus tühistati kõrvalrajale astumise tõttu.

KJK Harta jooksjad olid edukad ka U18 vanuseklassi 1500 meetri jooksus, kus lõpuaeg 5.33,93 andis Liisbeth Kesamaale kuuenda koha. 5.10,35ga tuli Eesti meistriks Marie-Elisabeth Martinson (Audentese SK). Põltsamaa Spordikooli noorkergejõustiklastest oli meistrivõistlustel parim U18 vanuseklassi kõrgushüppes 1.55ga kümnenda koha saanud Anette Leppik. Alavõidu sai 1.70 ületanud Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000).