Marten Liiv püstitas MK-etapil uue Eesti rekordi

Kasahstanis Astanas peetud kiiruisutamise MK-sarja kolmandal etapil püstitas Marten Liiv  ajaga 1.10,74 uue Eesti rekordi 1000 meetri distantsil. Möödunud aasta oktoobris Inzellis sõidetud senine rekordaeg paranes laupäeval 17 sajandiku võrra, uus tipptulemus andis 19aastasele adaverelasele B-divisjonis 30 osaleja seas 13. koha. Teises tugevusgrupis esikoha võitnud jaapanlasele Shunsuke Nakamurale kaotas Liiv 0,87 sekundiga, üheksanda kohaga viimase MK-punkti teeninud hiinlasele Bailin Li’le aga vaid 15 sajandikuga.

Kahesaja meetri järel kaotas Marten Liiv senise rekordi graafikule seejuures koguni 22 sajandikuga, esimese täisringi läbis ta Inzellis näidatud ajast aga 0,1 ning otsustavad 400 meetrit 0,29 sekundit kiiremini.

Rekordile oli Marten Liiv lähedal ka 500 meetri distantsil, kus sõitis laupäeval välja aja 36,06 sekundit, pühapäeval jäi aga mullu oktoobris Inzellis püstitatud Eesti rekordist 35,99 puudu vaid üks sajandik. Laupäeval sai adaverelane B-divisjonis 34 uisutaja seas 27. koha, pühapäeval oli ta 30.

Head kiirust näitas Eesti parim meeskiiruisutaja ka pühapäeval läbitud 1500 meetri distantsil, kus Eesti rekordile 0,89 sekundiga alla jääv lõpuaeg 1.49,69 andis talle B-divisjonis 31 startinu seas 16. koha.

“Olen väga õnnelik, et suutsin sellel nädalavahetusel head minekut näidata,” ütles Marten Liiv. “Kõige rohkem valmistas rõõmu 1000 meetri Eesti rekord, kuna pärast hooaja esimesi starte arvasin, et ei suuda seda rekordit parandada.”

Astanas tegi oma selle hooaja esimesed MK-stardid ka Eesti parim naiskiiruisutaja Saskia Alusalu.

Reedel sõidetud 3000 meetri distantsil lõpetas Alusalu ajaga 4.17,22 ning sai B-divisjonis 27 osavõtja hulgas 17. koha. Esikoha võitnud hollandlanna Linda de Vriesile kaotas Alusalu 11,53 sekundiga, viimane MK-punkt jäi 3,89 sekundi kaugusele.

“Aeg pole tingimuste kohta paha,” märkis Saskia Alusalu. “Kuid ma ei tea, kas närvid vedasid alt või ei suutnud ma lihtsalt hästi keskenduda, sest treeningute põhjal olin palju enamaks võimeline.”

Pühapäeval läbitud 1500 meetri distantsil sõitis Saskia Alusalu välja aja 2.02,86, mis jäi eelmise aasta novembris Salt Lake City kiirel jääl sõidetud Eesti rekordile alla vaid 42 sajandikuga. “Suutsin paremini keskenduda ning sõit õnnestus väga hästi,” ütles oma senise karjääri parima low-land aja sõitnud ning B-divisjonis 19. koha saanud Alusalu. “Väike probleem tekkis viimasel ringil rajavahetusega – kaasvõistleja Magdalena Czyszczon oleks pidanud mulle rada andma, kuid ta ei teinud seda. Sellest on väga kahju, sest Eesti rekord oli täiesti võimalik.”

Ühisstardiga sõidus teenis Saskia Alusalu tänavuse hooaja esimesed neli MK-punkti, lõpetades A-divisjoni sõidu 21. kohaga.

Sellel nädalavahetusel on Marten Liiv ja Saskia Alusalu stardis Hollandis Heerenveenis peetaval MK-sarja neljandal osavõistlusel.