Tähe kaotas meistriliigas Spartale

Reedel Tallinnas peetud Eesti saalihoki meistrivõistluste kohtumises kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond Sparta Team Automaailmale 2:7 (2:1, 0:3, 0:3).

Võõrustajad avasid Aleksandr Zutsenja tabamusest skoori küll juba kohtumise 53. sekundil, kuid taas ilma mitme põhimängijata platsil olnud jõgevalased suutsid avaperioodi lõpus seisu viigistada ning ka juhtima minna. 18. minutil viskas oma tänavuse esimese värava nelja-aastase vaheaja järel taas Tähe rivistuses mängiv Siim Selgis, minut hiljem viis Andreas Õun Mathias Einamanni söödust külalismeeskonna juhtima.

Kahjuks jäi 17aastase Andreas Õuna tänavuse hooaja neljas värav selles mängus jõgevalastel viimaseks. Järgneva neljakümne mänguminuti jooksul pommitasid Jõgeva linna esindusvõistkonna mängijad Sparta väravat küll aktiivselt, kuid kahel viimasel perioodil kokku 21 edukat tõrjet teinud Sparta väravavahti Remo Merimaad neil enam üle mängida ei õnnestunud.

Teisel kolmandikul kasvatasid Sparta mängijatest skoori Tarvo Kivisilla, Sten Ritson ja Andrei Polovnikov, otsustaval perioodil läks kaks tabamust Egert Unga arvele, kohtumise viimase värava viskas 55. minutil Sten Ritson. Tähe väravat kaitsnud Rainer Kalde tõrjus kohtumise jooksul 35 vastaste pealeviset.

Teises nädalavahetusel peetud meistriliiga mängus alistas Saku 11:7 TTÜ.

Meistriliiga punktitabelit juhib täiseduga jätkav SK LINK/Saku, kes on viiest kohtumisest kogunud 15 punkti. Neli mängu võitnud ja vaid korra Sakule kaotanud Sparta Team Automaailm on 11 punktiga teisel kohal. Kahest paremast kaks mängu vähem pidanud Eesti Maaülikooli SK on nelja punktiga kolmas, Jõgeva SK Tähe/Olivia on viiest kohtumisest teenitud kahe punktiga neljas ning neli mängu pidanud TTÜ SK ühe punktiga viies.

Resultatiivsustabeli tipus on liidermeeskonna mängija Mats Tamme, kes on viies mängus visanud seitse väravat ja andnud kaheksa resultatiivset söötu. Järgnevad Kristo Lehiste (Saku; 5+8), Kermo Uue (Sparta; 7+4), Kristjan Puu (Saku; 5+5), Anton Savolainen (TTÜ; 7+2) jt.

Tähe mängijatest on kuue punktiga edukamad Andreas Õun (4+2) ja Mathias Einamann (2+4). Järgnevad Alex Kark (4+1), Toomas Peterson (2+0), Kaido Ingver (1+1), Siim Selgis (1+0), Margus Guss (0+1) ja Raido Moor (0+1).

Laupäeval Riias algavate saalihoki MM-võistluste tõttu tuleb meistriliiga mängudes nüüd rohkem kui kahenädalane paus. Tähe peab järgmise kohtumise laupäeval, 17. detsembril, kui Virtuse spordikeskuses minnakse vastamisi Eesti Maaülikooli SKga.

Tähe mängijatest kuulub MM-võistlustel Eesti koondisse ründaja Raul Kivi. Alagrupimängudes kohtub Eesti laupäeval kell 11 Šveitsiga, pühapäeval kell 12.30 Saksamaaga ning esmaspäeval kell 15.45 Soomega.