Paduvere Illi kaotas Rahvaliiga finaalis napilt Räpinale

Pühapäeval Vaimastvere kustmuruväljakul peetud jalgpalli Rahvaliiga B-tasandi finaalkohtumises kaotas Paduvere SK Illi penaltiseeria järel Räpina meeskonnale.

Tasavägiselt kulgenud finaali avapoolaeg lõppes väravateta viigiga. Teisel poolajal avas Paduvere meeskond skoori, kui Marko Murumaa realiseeris edukalt kohtuniku määratud 11 meetri karistuslöögi. Võõrustajad saavutasid väljakul ka arvulise ülekaalu, sest penaltile eelnenud olukorras tõrjus sk Räpina väljakumängija väravajoonelt käega palli ning teenis selle eest punase kaardi.

Eduseisu suutis Illi hoida normaalaja viimase minutini, siis lõid vastased viigivärava. Võitja ei selgunud ka lisaajal, sellele järgnenud penaltiseerias oli aga sk Räpina napilt 4:3 parem.

1. oktoobril Jõgeva linna staadionil peetud poolfinaalmängus alistas Paduvere Illi Jõgeva FC Wolves II meeskonna 4:2. “Huntideˮ duubelmeeskond võitis avapoolaja Evert Einroosi ja Aarne Sule tabamustest 2:1, kuid teisel poolajal haaras initsiatiivi Paduvere tiim, kes lõi kolm vastuseta jäänud väravat. Illi väravate autoriteks olid Rünno Jõeäär, Marko Murumaa ja Veiko Vassiljev, üks tabamus loeti ka Wolvesʼi omaväravaks. Pronksimängus sai Wolves II loobumisvõidu FC Error United’ilt.

Rahvaliiga A-tasandi finaalmängus alistas JK Kuusalu Legendid napilt 1:0 FC Lebo Ülesanne . A-tasandi turniiril osales tänavu 70 meeskonda, B-tasandil oli võistlustules 59 võistkonda.