Tähe kaotas avamängus Spartale

Laupäeval Jõgeval Virtuse spordikeskuses peetud Eesti saalihoki meistriliiga avamängus kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia Sparta Team Automaailmale 3:5.

Eelmisel hooajal Eesti meistrivõistlustel medalita jäänud meeskondade kohtumise avavärava viskas seitsmendal mänguminutil Kaido Ingver Jõgeva meeskonna parimaks nimetatud Andreas Õuna söödust. Tähe eduseis püsis tablool avakolmandiku eelviimase minutini, siis viskasid Kermo Uue ja Oliver Savi 25 sekundi jooksul Tähele kaks väravat.

Sparta 2:1 eduseis kestis otsustava kolmandiku alguseni. 42. minutil viigistas Mathias Einamann Kaido Ingveri söödust seisu ning kolm minutit hiljem viis Einamann võõrustajad taas ette. Kolmanda värava söödupunkt läks taas Andreas Õuna arvele.

Kuigi Sander Savi täpne vise tegi 53. minutil seisuks 3:3, avanes Jõgeva meeskonnal seejärel hea võimalus uuesti juhtima minna. Mängu viivitanud Andrei Polovnikovi ning vastast kepiga löönud Sten Ritsoni eemaldamise järel mängis Tähe rohkem kui kolme minuti jooksul arvulises ülekaalus. 36 sekundit sellest ajast oli Spartal väljakul vaid kolm väljakumängijat, kuid jõgevalastel pealinlaste kaitset ja väravavaht Remo Merimaad üle mängida ei õnnestunud. Hoopis Sander Savi viskas arvulises vähemuses olles 56. minutil Sparta neljanda värava. Viimasel mänguminutil teenis Sparta värvides debüteerinud Tarvo Kivisilla karistusviske, mille külmavereliselt ka realiseeris.

Järgmise meistriliiga mängu peab Tähe esindusmeeskond 30. oktoobril Tartus, vastaseks on Eesti Maaülikooli SK.