Põnevuslahingu võit viis “Hundid” kolmandasse liigasse

Eesti jalgpallimeistrivõistluste neljanda liiga turniiri viimase vooru kohtumises alistas FC Jõgeva Wolves pühapäeval Viljandis sealse jalgpalliklubi Tulevik III meeskonna 4:3. Veel kaks minutit enne normaalaja lõppu kaotusseisus olnud “Huntidele” tagas üleminutitel saadud võit järgmiseks hooajaks otsepääsme kolmanda liiga turniirile.

Viimase vooru eel edestas turniiritabelis teisel kohal olnud Viljandi Tuleviku III meeskond FC Jõgeva Wolves’i kahe punktiga. Et otsepääsu kolmandasse liigasse tagasid vaid turniiri kaks paremat, kolmanda kohaga hooaja lõpetanud meeskonnal seisavad aga veel ees üleminekumängud kolmanda liiga lõunatsooni kümnenda meeskonnaga, oli kaalul palju. Kodumeeskonnal piisas edasipääsuks viigist, külalistel oli hooaja rahuliku südamega lõpetamiseks aga kindlasti vaja võitu.

Viljandlased olid “Huntidest” küll tabelis eespool, kuid palliplatsil polnud nad veel neid alistada suutnud ‒ aprillikuus Viljandis peetud esimese omavahelise kohtumise võitis Wolves 4:2, juunis mängiti Tulevik aga koduväljakul üle tulemusega 3:1.

Viljandi linnastaadionil peetud mängu avapoolaeg lõppes 1:1 viigiseisus. Skoori avas kohtumise 22. minutil Tuleviku ründaja Reio Sinka, seisu viigistas üksteist minutit hiljem oma tänavuse hooaja esimese värava löönud Erik Kesa.

Kohe teise poolaja algul oli “Huntidel” kasutada karistuslöök, mis ka edukalt 2:1 eduseisuks vormistati. Andrei Zevakini poolt karistusalasse löödud palli suunas 47. minutil peaga väravasse Lauri-Robert Indus. Jõgeva meeskonnale soodne seis siiski kuigi kaua tablool ei olnud, juba 54. minutil viigistas Raido Roman taas seisu ning 66. minutil viis teise tabamuse kirja saanud Reio Sinka kodumeeskonna 3:2 juhtima.

Wolvesi meeleheitlik surve kandis vilja kohtumise 88. minutil. Kristo Päkko pommlöögist tulnud palli suutis väljakuperemeeste väravavaht nurgalöögiks tõrjuda. Nurgalöögijärgses saginas tabas aga ära oma võimaluse mõned minutid varem vahetusest väljakule tulnud Marko Meripuu, kelle löögist lendaski pall väravasse. Ka Meripuu jaoks oli see esimeseks Wolves’i särgis löödud väravaks.

3:3 viigiseis sobis ikkagi rohkem väljakuperemeestele, ometi ei suutnud nad nüüdki seisu hoida. Esimesel üleminutil lõi Tuleviku kaitsja Siim Siimson karistusalas Stenver Kleimann-Leimannile vastu jalgu ning teenis teise kollase kaardi. Väljakukohtunik Jako Arula määratud 11 meetri karistuslöögi saatis tsooniturniiri edukaim väravakütt Stenver Kleimann-Leimann kindlalt väravasse ning viis Wolves’i 4:3 juhtima. Järgnenud minutitel oli jõgevalastel veel mõned head võimalused, kuid Lauri-Robert Induse ja Kervin Kulli löögid suutis Tuleviku väravavaht tõrjuda.

Laupäeval Jõgeva linna staadionil peetud Rahvaliiga B-tasandi finaalturniiri poolfinaalis olid vastamisi kaks Jõgevamaa meeskonda. Finaali jõudis neist Paduvere SK Illi, kes alistas tulemusega 4:2 Jõgeva FC Wolves II meeskonna. “Huntide” duubelmeeskond võitis avapoolaja Evert Einroosi ja Aarne Sule tabamustest 2:1, kuid teisel poolajal haaras initsiatiivi Paduvere tiim, kes lõi kolm vastuseta jäänud väravat. Illi väravad lõid Rünno Jõeäär, Marko Murumaa ja Veiko Vassiljev, üks tabamus loeti ka Wolves’i omaväravaks.

Finaalis on Paduvere SK Illi vastaseks sk Räpina, kes alistas teises poolfinaalmängus 1:0 FC Error United’i. Finaalkohtumine peetakse pühapäeval Vaimastvere kunstmuruväljakul, mäng algab kell 15.

Eesti meistrivõistluste teise liiga turniiri kahekümne neljandas vooru kohtumises kaotas Jõgeva SK Noorus-96 võõrsil Tabasalu Charmale 2:3. Mõlemad Jõgeva meeskonna väravad lõi Kaarel Põldma. Turniiritabelis 28 punktiga kümnendal kohal olev Noorus-96 peab sel pühapäeval tänavuse hooaja viimase kodumängu, kui kell 12 minnakse Jõgeva aleviku staadionil vastamisi liigatabelis neljandal positsioonil oleva Narva United’iga.