Kärtyn Kaljusalu ja Kaisa Kukk murdmaajooksus võidukad

Laupäeval toimusid Jõulumäel Eesti murdmaajooksu karikavõistlused, meeste ja naiste pikematel distantsidel selgusid ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste paremad.

Tüdrukute B-klassi 1,5 km distantsil võitis esikoha ajaga 5.25 lõpetanud Kärtyn Kaljusalu (Jõgeva KJK Harta), kes edestas lõpujoonel sekundiga Kaidy Kaasikut ning nelja sekundiga Keidy Kaasikut (mõlemad KJK Järvala). 13aastane Kärtyn Kaljusalu võitis Eesti karikavõistlustel esikoha teist aastat järjest, mullu oli ta kiireim C-klassi 500 meetri jooksus.

Naiste 8 km distantsil tuli Eesti meistriks Kaisa Kukk (SK Treeningpartner). Ajaga 30.26 lõpetanud Kukk edestas 27 sekundiga Rio olümpial triatlonis võistelnud Kaidi Kivioja, kolmanda koha sai 31.08ga Mari Boikov. Jõgevalt pärit Kaisa Kukele oli see karjääri kolmas Eesti meistritiitel.