Kaheväravaline kaotus jättis Motiivi medalita

Neidude U17 vanuseklassi Eesti jalgpallimeistrivõistluste viimases voorus kaotas Põltsamaa SK Motiiv võõrsil Tallinna Florale 1:3 ning lõpetas turniiri neljanda kohaga.

Flora võitis avapoolaja Valeria Liigi ja Luisa Klaari väravatest 2:0. Mängu 61. minutil vähendas oma tänavuse hooaja esimese värava löönud Sandra Vaher kaotusseisu minimaalseks, kuid kümme minutit hiljem tegi Dona-Ly Sinimeri mängu lõppseisuks 3:1.

Meistrivõistluste lõplik paremusjärjestus: 1. Tallinna JK Legion 40 p, 2. Saku Sporting 37 p, 3. Tallinna FC Flora 36 p, 4. Põltsamaa SK Motiiv 36 p, 5. Tallinna FC Ajax 24 p, 6. Nõmme Kalju FC 19 p.

Silver Nõmmiksaare juhendatav Põltsamaa Motiiv jäi oma debüüthooajal medalita väga napilt. Võrdse punktisummaga turniiri lõpetanud Flora ja Motiivi paremusjärjestuse määramisel sai otsustavaks omavaheliste mängude väravate vahe. Kuna juunikuus Põltsamaal toimunud eelmine omavaheline kohtumine lõppes Motiivi “vaid” 2:1 võiduga, kuulusidki pronksmedalid pealinna naiskonnale. Kui Motiivi pallurid oleks näiteks ühes neist kohtumistest löönud veel ühe värava, oleks arvestatud juba üldist väravate vahet, see näitaja oli aga põltsamaalastel juba selgelt parem ‒ Motiivil 63:19, Floral aga 36:16.

Sel nädalal mängivad Põltsamaa naiskonna liidrid Mariana Kees ja Kristiina Aria Eesti U17 vanuseklassi koondise koosseisus EM-võistluste valikturniiril. Ungaris peetava turniiri avakohtumises kaotas Eesti Poolale 0:7, teises mängus jäädi võõrustajatele alla 1:3. Tänases viimases mängus kohtub Eesti Aserbaidžaaniga.