Kaisa Kukele maratonis hõbemedal

Pühapäeval toimunud SEB Tallinna maratoni raames selgusid ka tänavused Eesti meistrid maratonijooksus. Mullu esmakordselt Eesti meistriks tulnud Kaisa Kukk pidi tänavu leppima teise kohaga.

Naistest võitis esikoha üldarvestuses kahekümne kuuendana lõpetanud Moonika Pilli (SK Jooksupartner), kes läbis distantsi ajaga 2:52.19. Suurema osa distantsist juhtinud Kaisa Kukk (SK Treeningpartner) lõpetas ajaga 2:54.59 ning sai teise koha, pronksmedali võitis ajaga 3:01.33 lõpetanud Hillevi Velba.

Meestest võitis meistritiitli üldarvestuses neljanda koha saanud Heinar Vaine (VAK Staier; 2:23.18), teised medalid läksid Kaupo Sasminile (Sparta SS; 2:31.42) ja Priit Lehismetsale (SK Treeningpartner; 2:32.25).

Kokku sai tänavusel SEB Tallinna maratonil lõpuaja kirja 1784 jooksjat, nii meestest kui ka naistest läks üldvõit Keeniasse. Meestest oli ajaga 2:20.52 kiireim Bernard Kipsang Chumba, naistest ajaga 2:49.20 lõpetanud Esther Wambui Karimi.