Noorus-96 võttis Ajaxilt viigipunkti

Pühapäeval kohtus Jõgeva SK Noorus-96 esindusmeeskond Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga kahekümnenda vooru mängus liigatabelis viiendal kohal oleva Lasnamäe Ajaxiga, mõlemapoolsete võimalustega mäng lõppes 2:2 viigiga.

Mitme põhikoosseisu mängijata väljakul olnud Noorus-96 oli Jõgeva aleviku staadionil toimunud mängu algul küll ründavamaks pooleks, kuid skoori avas siiski veel mõne aasta eest meistriliigas mänginud meeskond. Oleksandr Saietovi täpne pealelöök viis 21. minutil Ajaxi 1:0 juhtima. Vaheajale mindi siiski viigiseisul, sest 33. minutil tegutses karistusalas meisterlikult Kevin Liblik, kes tõstis palli ühe puutega üle väravavahi Artem Levizi käte.

Teisel poolajal aktiivselt rünnanud külalised tekitasid ka mitu kindlat väravavõimalust, kuid jõgevalaste väravas seisnud Rauno Pristavka suudeti üle mängida vaid korra, kui 51. minutil pääses väravaesises saginas vabalt löögile Andrei Kobjakov. Ajaxi edasised üritused enam vilja ei kandnud, hoopis Noorus-96 viigistas 73. minutil taas seisu, kui oma tänavuse kuuenda värava lõi Jürgen Hiljurand.

Turniiritabelis on 19 punkti kogunud Jõgeva meeskond endiselt kaheteistkümnendal kohal, koha võrra kõrgemal asuvast Kuusalu JKst Rada jäädakse nüüd maha ühe ning kümnendal kohal paiknevast Tallinna Piraajast kolme punktiga. 45 punktiga on liidripositsioonil Tartu Merkuur, Narva United ja Jõhvi Lokomotiv jäävad maha nelja punktiga.

Laupäeval kell 13 läheb Noorus-96 Jõgeva aleviku staadionil vastamisi tabelis kolmeteistkümnendal kohal oleva Tartu Santose II meeskonnaga. Maikuus peetud eelmise omavahelise mängu võitsid tartlased 1:0.