Noorus-96 alustas sügisringi ilusa võiduga

Jõgeva SK Noorus-96 alistas laupäeval koduväljakul peetud Eesti meistrivõistluste teise liiga mängus turniiritabelis neljandal kohal oleva Tallinna Dünamo 2:0.

Tänavuse hooaja avamängus pealinna meeskonnale koguni 0:4 kaotanud jõgevalased olid nüüd kogu kohtumise jooksul ründavamaks pooleks. Esmakordselt jõuti sihile 33. minutil, kui Kristjan Kuldmägi saatis kauglöögist palli vastaste väravavahi Mihhail Lissenkovi selja taha. Teise poolaja keskel tabas Kuldmäe järjekordne pealelöök väravaposti, kohe järgmisel rünnakul oli hea võimalus ka Nikolai Roobil.

Kogu kohtumise väsimatult tegutsenud Kristjan Kuldmägi oli osaline ka jõgevalaste võiduvärava sünnis. 85. minutil tõrjus Dünamo väravavaht küll tema pealelöögi, kuid pallile jõudis esimesena jaole vaid kaks minutit varem vahetusest väljakule tulnud 15aastane Raul-Martin Sirkas, kes lõi oma karjääri esimese täiskasvanute Eesti meistrivõistluste värava.

Kui Sirkas on sel hooajal väljakul käinud juba kolmes teise liiga mängus, siis laupäeval tegi klubi esindusvõistkonna kaitseliinis eduka debüüdi ka teine Jõgeva jalgpalli tulevikulootus, samuti 15aastane Marcus Mardimäe.

Hooaja kolmanda võidu saanud Noorus-96 on turniiritabelis 14 punktiga üheteistkümnendal kohal. Liidrina jätkab 32 punkti kogunud Tartu Merkuur, kellele järgnevad Jõhvi Lokomotiv (28 p) ja Narva United (27 p).

Eile õhtul Tallinnas Eesti karikavõistluste teise ringi mängus Rahvaliiga meeskonnaga Terav Sats kohtunud Noorus-96 peab järgmise meistrivõistluste mängu laupäeval, kui kell 19 minnakse Jõgeva aleviku staadionil vastamisi Tallinna Levadia III meeskonnaga. Aprilli algul peetud eelmise omavahelise mängu võitis tabelis kaheksandal kohal olev Levadia 2:0.