Tähe U19 meeskonnale teine koht

Möödunud reedel Virtuse spordihoones peetud kohamängudega jõudsid lõpule tänavused U19 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused saalihokis. Jõgeva SK Tähe 97 pidi finaalkohtumises tunnistama Sparta Team Automaailma 6:3 paremust.

Viie meeskonna osavõtul peetud põhiturniiril võitis täiseduga (12 p) esikoha Sparta Team Automaailm. Omavahelise kohtumise 2:8 kaotanud Tähe jäi maha kolme puinktiga, järgnesid EMÜ SK (6 p), Jäneda SK (3 p) ja Valga SHK (0 p.)

Poolfinaalkohtumises Tähe ja EMÜ vahel selgus võitja alles lisaajal. Kahe kolmandiku järel oli seis 2:2 viigis (Tähe väravad Kristo Voitkilt ja Lauri-Robert Induselt) ning kuigi Sten-Martin Mägi viis Sparta 51. minutil juhtima, suutis kodumeeskond Andreas Õuna väravast 57. minutil seisu taas viigistada. Lisaaja teisel minutil tõi Tähele võidu Andreas Õuna täpne vise.

Ka finaalkohtumine algas tasavägiselt, avakolmandiku järel oli seis 2:2 ning neljakümneminutilise mängu järel 3:3. Kaks väravat viskas Tähe kasuks Mathias Einamann, korra oli resultatiivne Tarvo Kivisilla. Otsustaval kolmandikul suutsid spartalased oma võimalusi siiski paremini realiseerida ning viskasid kolm vastuseta jäänud väravat.

Hõbemedali võitnud meeskonnas mängisid väravavahid Kevin Tamm, Karl Kalm ja Karlos Viin, kapten Mathias Einamann, Ermo Narits, Aleks Deinekin, Tanel Kiisküla, Tauri Voolaid, Andreas Õun, Meigo Soolepp, Lauri-Robert Indus, Sten Metsar, Heino Avi, Petry Pükkenen, Alex Guske, Mario Mihkelson, Timo Kotkas, Karl Kastan, Kristo Voitk ja Tarvo Kivisilla, treener oli Marko Saksing.