Noorus-96 päästis suurest kaotusseisust punkti

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga põhja/ida piirkonna viienda vooru kohtumises tegi Jõgeva SK Noorus-96 võõrsil 4:4 viigi eelmisel hooajal esiliigas mänginud Kiviõli Irbisega. 22 minutit enne kohtumise lõppu olid jõgevalased seejuures veel 0:4 kaotusseisus.

Möödunud hooajal Eesti tugevuselt teises liigas seitsmenda koha saanud, kuid selleks hooajaks esiliigakohast loobunud ja kaks astet madalamale kolinud Kiviõli meeskond alustas laupäeval oma koduväljakul peetud mängu kindlalt. Skoori avas juba kolmandal minutil Sergei Popov ning 65. minutil kasvatas Aleksandr Makarov Irbise eduseisu juba neljaväravaliseks.

Seejärel aga mänguõnn pöördus ning üksteise järel hakkasid sihile jõudma ka jõgevalaste pealelöögid. 68. minutil lõi oma selle hooaja teise värava Jõgevamaa eelmise aasta lemmiksportlane Nikolai Roop, üheksa minutit hiljem tabas aga märki Eigo Looriuse löök. 82. minutil tegi Kristjan Kuldmägi seisuks juba 3:4 ning kohtumise esimesel üleminutil viigistas Jürgen Hiljurand seisu.

Üleminutitel jätkasid mõlemad meeskonnad võidu püüdmist ning väljakul läks tõeliselt tuliseks. Viigivärava järel sai rahulolematuse näitamise eest kollase kaardi Irbise mängija Anton Smetanin. Seejärel näidati hoolimatu vea eest kollast kaarti ka Jõgeva väravavahile Timo Limbergile ja kodumeeskonna kasuks määratud 11 meetri karistuslööki läks sooritama juba kaks väravat löönud Sergei Popov. Eelmiselgi hooajal korra mängu üleminutitel penalti tõrjunud Timo Limberg tabas ka nüüd ära löögi suuna ning päästis meeskonnale viigipunkti. Aga seegi ei võtnud veel pingeid maha: jõgevalased lõpetasid kohtumise vähemuses, sest kolmandal üleminutil teenis kellegi suhtes solvavaid väljendeid kasutanud Andro Lepp punase kaardi.

Neljanda vooru mängus kaotas Noorus-96 võõrsil Tartu Merkuurile 1:2, jõgevalaste värava lõi kohtumise kolmandal minutil penaltist Nikolai Roop.

Viie vooru järel juhivad tabelit Tabasalu JK Charma (13 p), Tartu FC Merkuur (12 p) ja Jõhvi FC Lokomotiv (12 p), Noorus-96 on kahe punktiga kaheteistkümnendal kohal. Sel laupäeval kohtuvad jõgevalased võõrsil Jõhvi Lokomotiviga.