Kaisa Kukele ja Kärtyn Kaljusalule pronksmedal

Laupäeval selgitati Elvas Eesti meistrid murdmaajooksu lühikestel distantsidel. Naiste 4 km distantsil sai kolmanda koha Kaisa Kukk, tüdrukute B-klassi 1 km distantsil pälvis Kärtyn Kaljusalu samuti pronksmedali.

Mullu Elvas hõbemedali võitnud Kaisa Kukk (SK Treeningpartner) lõpetas tänavu ajaga 14.26 ning kaotas meistrikulla võitnud saanud Liina Tšernovile (SK Jooksupartner) 25 sekundiga. Teisena lõpetanud Kelly Nevolihhin (KJK Vike) jäi võitjast maha üheksa sekundiga. Jõgevamaa jooksjatest oli medalikonkurentsis ka Grete Tõnne (EMÜ SK), kes lõpetas ajaga 14.53 ning sai 17 osavõtja hulgas viienda koha.

B-klassi 1 km jooksus oli stardis 26 osavõtjat, kõik neli Jõgeva KJK Harta jooksjat lõpetasid võistlejaterivi esimeses pooles. Osalejatest noorim, eelmisel aastal Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel C-klassis esikoha võitnud 13aastane Kärtyn Kaljusalu lõpetas ajaga 3.41 ning sai Christelle Valli (Audentese SK; 3.35) ja Stella Reinumägi (Nõmme KJK; 3.36) järel kolmanda koha. Liisbeth Kesamaa sai ajaga 3.48 viienda, Birgit Kasela 3.57ga üheksanda ning Britta Kasela 3.58ga üheteistkümnenda koha.