MK Kolekt keraamilise sisu ja soojustusega kvaliteetsete moodulkorstnate ainuesindajaks Eestis on Espak Grupp ning alates veebruarist on soodsa hinnaga moodulkorstnate komplekte võimalik soetada ka firma Jõgeval asuvast ehituskaupade poest.
Anti Otti Espaki Jõgeva esindusest ütles, et teistest Eesti turul pakutavatest moodulkorstnatest eristuvad MK Kolekt moodulkorstnad eelkõige just parima hinna ja kvaliteedi suhte poolest. “Moodulkorstnaid on turul teisigi, kuid Espak on leidnud kõige soodsama,” lausus ta. “Oleme müünud ka Fibo ja Schiedeli moodulkorstnaid, kuid hetkel ei ole turul ühtegi teist nii odavat varianti.”
MK Kolekt moodulkorstnad on saadaval kolmes erinevas läbimõõdus, keraamilise toru läbimõõduks on kas 160, 180 või 200 millimeetrit. “Neljameetristel aluskomplektidel on näiteks 160millimeetrise toru korral meetri hind 93,75 eurot, sealt edasi maksaks iga lisanduv meeter aga vaid 63,05 eurot,” rääkis Anti Otti.
Moodulkorstna väliskesta moodustavad Leedus valmistatud kergkruusbetoonist plokid, mis on kerged ja kõrge survetugevusega: plokkide tihedus on 1200 kg/m3, survetugevus kuni 3,0 MPa. Saksamaal valmistatud keraamilised sisemoodulid on vastupidavad tahmapõlengule (kestavad kuni 90 minutit) ning vastavad A1N1/B4N1 klassi nõuetele. Keraamilised sisemoodulid on loodud töötamiseks nii kõrge kui ka madala temperatuuriga (60-600 kraadi), samuti on nad väga vastupidavad kondensaadi mõjudele.
Neljameetrisse aluskomplekti kuuluvad ka kondensipott, ventilatsioonirestid, puhastusluugid ja liitelemendid. Kogu korstna ulatuses on keraamilise sisemooduli ja mantelploki vahe soojustatud erikujulise mineraalvillaga, millel on oma ventilatsioonisüsteem.
Anti Otti sõnul sobivad MK Kolekt moodulkorstnad väga erinevaid kütteliike kasutavatele küttekolletele. “Moodulkorsten sobib majadele, mida köetakse näiteks halupuude, kivisöe, gaasi või pelletitega,” lausus ta. “Sobivad nii suletud põlemiskambriga kolded kui ka kondenskatlad.”
Moodulkorstna paigaldus on Anti Otti sõnul lihtne ning see võib paikneda nii hoones sees kui ka väljaspool seda. “Tänu suhteliselt kergele kaalule, ei vaja MK Kolekt moodulkorsten massiivset vundamenti, paigalduskohas peab olema vaid stabiilne ja sile valatud pind,” selgitas ta. “Moodulkorstna kokkupanek on kiire ja lihtne ning sellega saab juhendit järgides hakkama ka mittespetsialist.”
Sile ja ümar keraamiline toru tagab parema tõmbe kui kandiline korsten ning selle sisepinda on ka kergem hooldada. “Korstna sisemine pind on siledam ning see tagab parema tõmbe kui kandiline korsten,” lausus Otti. “Korstna sisepinnal puuduvad ju telliskorstna ebatasasused ja külmad nurgad. Ühtlaselt siledat pinda on ka hiljem kergem puhastada, harjaga lükates tuleb tahm paremini maha.”
Paari kuu jooksul on Jõgeval müüdud juba kolm MK Kolekt moodulkorstnat, seejuures leiti lahendus ka kliendile, kes soovis tandemvarianti. “MK Kolekt moodulkorstnal kahjuks veel kahe lõõriga tandemmantelplokki ei ole, kuid firma areneb ning kindlasti tuleb tulevikus ka selline variant,” lubas Anti Otti. “Praegu lahendasime olukorra kahe moodulkorstnaga, mis paigutati teineteise kõrvale ning kinnitati segu ja vitstega.”
MATI ALEV