Saskia Alusalu lõpetas hooaja kolme rekordiga

Kiiruisutaja Saskia Alusalu tegi eelmisel nädalal kaasa Calgary olümpiaovaalil peetud Kanada karikavõistluste finaaletapil. Hooaja viimane võistlus oli 21aastasele adaverelasele edukas:  kolmel distantsil püstitas ta uue Eesti rekordi, seejuures langes ka rohkem kui aasta püsinud senine tippmark 3000 meetris.

Enne Calgary võistlust oli Saskia Alusalu sel hooajal püstitanud seitse Eesti rekordit, kuid oma põhialal 2014. aasta detsembris Berliini MK-etapil püstitatud Eesti rekordit 4.15,41 tal üheksal võistlusel ületada ei õnnestunud. Hooaja algul jäi Põhja-Ameerika kiiretel radadel parimaks Calgarys sõidetud aeg 4.17,71, Euroopa uisuradadel läbis Alusalu distantsi kõige kiiremini jaanuaris Stavangeri MK-etapil, kus lõpetas 3000 meetrit ajaga 4.18,97.

Laupäeval edestas Saskia Alusalu esimese kilomeetri järel senise rekordi graafikut 83 sajandikuga ning 2200 meetri järel juba 2,14 sekundiga. Kaks viimast ringi olid siiski mõne kümnendiku võrra aeglasemad kui Berliinis ning lõpujoonel mõõdeti Saskia Alusalu ajaks 4.13,88.

Senist Eesti rekordit 1,53 sekundiga parandanud Saskia Alusalu sai Calgary võistlustel 35 startinu hulgas viienda koha, teda edestasid kanadalannad Isabelle Weidemann (4.05,10) ja Josie Spence (4.08,36), norralanna Sofie Karoline Haugen (4.12,04) ja USA esindaja Petra Acker (4.12,82).

“Uus ja kauaigatsetud Eesti rekord 3000 meetris,” kirjutas Alusalu oma Facebook’i lehel. “Selle nimel olen väga palju vaeva näinud ning lõpuks ometi sai alistatud 4.15 piir. Olen väga õnnelik.”

Eesti rekordid paranesid Calgarys ka kahel lühemal distantsil. 500 meetris lõpetas Saskia Alusalu reedel ajaga 41,78, ületades senise tippmargi 56 sajandikuga. 78 startinu hulgas sai eestlanna 32. koha, võitis Arisa Go (Jaapan) ajaga 38,09.

1000 meetri distantsil startis Alusalu Kanadas kahel päeval. Reedel jäi tal Eesti rekordist puudu 26 sajandikku, 1.20,97 andis 73 lõpetanu hulgas 17. koha. Pühapäeval lõpetas Eesti parim naiskiiruisutaja selle distantsi aga ajaga 1.20,59, mis oli eelmisest tippmargist 12 sajandiku võrra parem, ning sai 20. koha.

Kanadalanna Victoria Spence’i võiduga lõppenud ühisstardiga sõidus sai Saskia Alusalu viienda koha, 1500 meetris oli ta ajaga 2.02,72 kolmeteistkümnes.