Tähe lõpetas hooaja viienda kohaga

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond kaotas reedel Tallinnas peetud saalihoki meistriliiga põhiturniiri viimases mängus Sparta Team Automaailmale 3:6 (2:2, 0:2, 1:2) ning jäi esmakordselt klubi ajaloos kõrvale medalimängudest, lõpetades hooaja viienda kohaga.

Mullu esmakordselt medalita jäänud Jõgeva linna esindusvõistkond alustas ellujäämismängu võitluslikult: juba neljandal minutil viis Toomas Peterson külalised juhtima. Sparta suutis seejärel küll Andrei Polovnikovi ja Rein Kruusati tabamustest viigistada ja ka juhtima minna, kuid 33 sekundit enne avaperioodi lõppu tõi Nikolai Roobi vise tabloole taas viigiseisu.

Teisel kolmandikul suutsid väljakuperemehed kahe väravaga juhtima minna, 31. minutil jõudsid mõnekümnesekundilise vahega sihile Sander Savi ja Mihkel Tasa visked.

Sparta 4:2 eduseisus alanud otsustava perioodi algus tõi taas lootust Jõgeva meeskonna poolehoidajatele: 44. minutil viskas 40aastane Kaido Ingver oma selle hooaja seitsmenda värava ning vähendas vahe minimaalseks. Tähe ründas ka edaspidi aktiivselt (Sparta väravas seisnud ja väljakuperemeestest parimaks tunnistatud Tõnis Vähi tegi otsustaval kolmandikul 15 tõrjet), kuid Ingveri tabamus jäi kahjuks Jõgeva meeskonna selle hooaja viimaseks. 48. minutil viis Oliver Savi Sparta taas kahe väravaga ette ning 56. minutil tegi Sten Ritson kohtumise lõppseisuks 6:3.

Ka Tähe parimaks nimetati väravavaht: teist mängu järjest selle au osaliseks saanud Rainer Kalde tegi 60 mänguminuti jooksul 38 õnnestunud tõrjet.

Teistes viimase vooru mängudes alistas EMÜ noortekoondise 17:1 ning Saku oli 11:1 üle mullusest meistrist TTÜ-st.

Põhiturniiri lõplik paremusjärjestus: 1. Eesti Maaülikooli SK 34 p, 2. Sparta Team Automaailm 32 p, 3. SK LINK/Saku 29 p, 4. TTÜ SK 14 p, 5. Jõgeva SK Tähe/Olivia 11 p, 6. Eesti U19 koondis 0 p.

Põhiturniiri resultatiivseim mängija oli 50 punktiga (26 väravat ja 24 söötu) Pavel Semjonov (EMÜ), talle järgnesid Kristjan Puu (Saku) ja Sander Savi (Sparta), kes kogusid vastavalt 46 (31 +15) ja 43 (25+18) punkti. Tähe mängijad viskasid neljateistkümnes kohtumises 70 väravat (mullu viieteistkümnes mängus 121), 14 punktiga (8+6) oli edukaim Nikolai Roop.

Kolme võiduni mängitavates poolfinaalides kohtuvad EMÜ ja TTÜ ning Sparta ja Saku.