Kollile ja Rosenbergile noorsooklassi meistritiitlid

Laupäeval ja pühapäeval Tartu ülikooli spordihoones peetud Eesti noorsoo ja juunioride talvistel kergejõustikumeistrivõistlustel võitis Euroopa meistrivõistluste normatiivi rünnanud Reena Koll esikoha teivashüppes, kümnevõistleja Kristjan Rosenberg oli parim nii teivas- kui ka kaugushüppes.

veebruaril samas hallis Eesti naiste teivashüpperekordi 4.31ni viinud 19aastane Reena Koll (KJK Visa) ületas algkõrguse 4.05 kohe avakatsel, seejärel valitud kõrguse 4.25 alistas ta aga teisel katsel. Järgnevalt lasi Reena Koll latile panna juulikuus Amsterdamis toimuvate Euroopa meistrivõistluste normatiivi 4.40, mis seekord veel ei alistunud. U23 vanuseklassis esikoha saanud Reena Kolli edu järgnevate ees oli suur – hõbemedali võitnud Klarika Kaldmaa kaotas talle 85 ning kolmandana lõpetanud Helmi Ulrika Kirm 125 sentimeetriga.

Eelmisel nädalavahetusel Tallinnas seitsmevõistluse rekordit parandanud Kristjan Rosenberg (EMÜ SK) tegi Tartus kaasa kolmel alal. Kahel neist tuli ka täistabamus – 4.80 tõi talle esikoha U23 vanuseklassi teivashüppes ning 7.15 kaugushüppes. Teivashüppes oli 21aastase tabiverelase peakonkurendiks koondisekaaslane Janek Õiglane. Mõlemad mitmevõistlejad ületasid kõrguse 4.80, Rosenberg tegi seda esimesel, Õiglane aga kolmandal katsel. Pronksmedali võitis 4.60 ületanud Martin Paakspuu. Kaugushüppes kaotas teise koha saanud Gert Valdsalu Rosenbergile 34 sentimeetriga. 60 meetri tõkkejooksus andis 8,54 Kristjan Rosenbergile neljanda koha, pronksist jäi puudu 18 sajandikku.

20aastane põltsamaalane Siimon Härm (Audentese SK) võitis pronksmedali U23 vanuseklassi 400 meetri jooksus, edestades neljanda kohaga lõpetanud Tanel Ärmi vaid kolme sajandikuga. Ajaga 51,55 lõpetanud Härmi ees võitsid kirkamad medalid Sten Ütsmüts (50,16) ning Karl Kevin Klais (50,49). 200 meetri jookus andis lõpuaeg 23,05 Siimon Härmile kuuenda koha. Meesjuunioride 800 meetri jooksus sai 17aastane Vladislav Härm (Tartu ÜASK) ajaga 2.01,74 viienda koha, pronksmedalist jäi põltsamaalast lahutama 1,64 sekundit.

Põltsamaa Spordikooli noortest kergejõustiklastest sai juunioride kõrgushüppes  1.90 ületanud 17aastane Kristo Evard viienda koha. Esikoha võitis sel alal kõrgetasemelise 2.11ga Kaarel Ernits, kahvatumate medalite võitmiseks tuli ületada 2.02 kõrgusel olnud latt.

Britta Pähkel oli naisjuunioride kaugushüppes 5.08ga seitsmes, esikümnesse mahtus põltsamaalastest ka juunioride 800 meetri jooksus ajaga 2.15,84 lõpetanud ning üheksanda koha saanud Jan Müür. Jõgeva KJK Harta esindajatest sai Kristi Mändoja naisjuunioride kolmikhüppes 10.56ga üheksanda koha.

Sel nädalavahetusel selguvad Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti tänavused talvised kergejõustikumeistrid.