Tähele Tallinnas võit ja kaotus

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond pidas nädalavahetusel Tallinnas kaks saalihoki meistriliiga mängu valitseva Eesti meistri TTÜ SK-ga. Reedene kohtumine võideti 5:4 (2:3, 1:0, 2:1), pühapäeval aga kaotati 2:7 (1:3, 0:1, 1:3).

Tasavägiselt kulgenud avamängus hoidis TTÜ initsiatiivi teise kolmandikuni, igale pealinlaste väravale suutsid aga jõgevalased vastata omapoolse tabamusega. Avakolmandikul kasvatasid Tähe väravaarvet Nikolai Roop ja Toomas Peterson, 3:3 viigivärava viskas 32. mänguminutil Ilmar Niitov. Kümme minutit hiljem viis Tanel Soidla Mathias Einamanni söödust külalised esmakordselt juhtima ning neli minutit hiljem suurendas Targo Treial Kaido Ingveri söödust Tähe edu juba kaheväravaliseks. 48. minutil andis TTÜle veel lootust Anre Vooremaa tabamus, kuid lõpuminutitel suutis otsustaval perioodil 14 edukat tõrjet teinud ning mängu parimaks tunnistatud väravavaht Rainer Kalde oma seljataguse puutumatuna hoida.

Pühapäevases kohtumises läks TTÜ 25. minutiks 4:1 juhtima ning seekord suudeti eduseisu lõpuni hoida. Tähe esimese värava viskas 16. minutil seisuks 1:2 Toomas Peterson, 28. minutil oli täpne ka Targo Treiali vise.

26 punktiga on meistriliiga tabeli tipus Sparta Team Automaailm, nelja punktiga jääb neist maha Eesti Maaülikooli SK. SK LINK/Saku on kogunud 20 punkti, TTÜ on 14 punktiga neljas ning Tähe 11 punktiga viies.

1. veebruaril kell 15 läheb Tähe Virtuse spordihoones vastamisi EMÜga. Põhiturniiri viimased mängud peavad jõgevalased võõrsil: 28. veebruaril mängitakse Kiilis Sakuga ning 5. märtsil Tallinnas Spartaga.

Sellel nädalal peetakse Tallinnas saalihoki MM-valikturniir, kus maailma edetabelis 8. kohal oleva Eesti koondise vastasteks on Soome (2.), Taani (12.), Austria (23.) ja Holland (28.). Eile õhtul kohtus Eesti Hollandiga, täna kell 19 mängitakse Austriaga, laupäeval kell 16 Taaniga ja pühapäeval kell 13 Soomega. Valikturniiri kaks paremat pääsevad detsembris Lätis toimuvale finaalturniirile, edasipääsuvõimalus on ka kolmandaks jäänud meeskonnal. Jõgeva SK Tähe/Olivia mängijatest kuulub Eesti rahvuskoondise koosseisu Raul Kivi.