Tähe pidi taas tunnistama Saku paremust

Laupäeval Kiili spordihoones peetud selle aasta esimeses meistriliiga mängus kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond võidetud avakolmandiku järel 4:8 (3:1, 1:3, 0:4) SK-le LINK/Saku.

Meistriliiga tabelis viiendale kohale langenud Tähe koosseis oli kohtumise eel saanud olulist täiendust. Esindusmeeskonnaga liitusid taas kaks klubi kasvandikku, viimati 2012/2013 hooajal Tähe väravas seisnud Rainer Kalde ning ühe hooaja kauem Jõgeva eest mänginud Raido Moor. Mõlemad mehed esindasid vahepeal madalamates liigades mänginud Tartu Tornaadot. Selle hooaja algul taas meistriliigaga liitunud Rainer Kalde naasmine oli muljetavaldav –  hooaja esimeses pooles EMÜ ridadesse kuuludes tõusis ta kiirelt meistriliiga üheks edukamaks väravavahiks ning pälvis ka koondisekutse.

Kohtumine algaski Tähele edukalt: 14. minutiks juhtisid külalised Mathias Einamanni ja Raido Moori väravatest juba 2:0. Kristjan Puu vähendas seejärel küll kodumeeskonna kaotusseisu, kui Siim Hõim viis avakolmandiku viimasel minutil Tähe taas kahe väravaga ette. Rainer Kalde tõrjus 13 vastaste pealeviset, tema koondisekaaslasel Siim Stokkebyl oli aga eriti ebaõnnestunud mängu algus – protokolli läks tal vaid üks edukas tõrje.

Teisel kolmandikul mängupilt muutus ning Saku viigistas seisu. Tähe viimase värava viskas 25. minutil Mathias Einamanni söödust Lauri-Robert Indus, 16aastasele Indusele oli see esimeseks Tähe särgis visatud meistriliiga väravaks.

Otsustaval perioodil ründasid Jõgeva mängijad küll aktiivselt (Stokkeby tegi Saku väravas 14 tõrjet), kuid väravani jõudsid viimase 20 minuti jooksul vaid kodumeeskonna mängijad. Kolme tabamusega oli neist resultatiivseim varem TTÜ koosseisu kuulunud Kristjan Puu.

23 punktiga on tabeli tipus Sparta Team Automaailm, kahe punktiga jääb neist maha EMÜ SK. Sakul on kolmandana 15 ning TTÜ SK-l neljandana 11 punkti. Tähe on 8 punktiga viies, U19 koondisel on punktiarve avamata.

Homme kell 19.30 läheb Tähe Virtuse spordihoones vastamisi Spartaga.

3.-7. veebruarini Tallinnas toimuvaks MM-valikturniiriks valmistuva Eesti koondise esialgsesse koosseisu pääsesid Tähe mängijatest Raul Kivi, Rainer Kalde ja Mathias Einamann. Nimekirjas olevast kolmekümnest mängijast pääseb lõplikku valikusse kakskümmend. Valikturniiril on Eesti koondise vastasteks Soome, Taani, Austria ja Holland.