Alusalu teenis MK-punkte ühisstardiga sõidus

Hollandis Heerenveenis peetud kiiruisutamise MK-sarja neljandal etapil näitas Saskia Alusalu head minekut ühisstardiga sõidus, kus võitis vahefiniši ning teenis B-divisjoni seitsmenda koha eest hinnalisi MK-punkte. Marten Liiv tegi hea etteaste 1000 meetri distantsil, kus edestas seitset konkurenti.

Naiste B-divisjoni 16ringilises ühisstardiga sõidus oli rajal viisteist uisutajat. Saskia Alusalu alustas sõitu aktiivselt ning edestas neljanda ringi järel toimunud esimeses vahefinišis kõiki konkurente. Lõpufinišisse jõudis Alusalu seitsmendana, kaotades kiireima spurdi teinud hollandlannale Janneke Ensingile 4,67 sekundiga. Neli MK-punkti andnud seitsmenda koha sai Alusalu ka lõppkokkuvõttes, kui arvesse oli võetud ka sõidu jooksul kogutud aktiivsuspunktid. Vahefiniši võidu eest 5 punkti saanud adaverelasest ettepoole platseerusid lõpufiniši kolm kiiremat ja kolm temast hiljem lõpetanud, kuid vahefinišites kokku 6 punkti kogunud uisutajat.

3000 meetri distantsil sai Alusalu Heerenveeni aeglasel jääl ajaga 4.22,02 B-divisjonis 22 startinu hulgas 18. koha. Teises tugevusgrupis esikoha saanud hiinlannale Xin Zhaole kaotas ta 11,32 sekundiga, MK-punktid jäid seekord 2,85 sekundi kaugusele. 1500 meetris sai Alusalu 2.08,15ga B-divisjonis 22. koha.

Ühisstardiga sõidus on Saskia Alusalu nelja MK-etapi järel kokkuvõttes 12 punktiga 30. kohal, 316 punktiga juhib hollandlanna Irene Schouten. Teistel distantsidel on Alusalul seni punktiarve avamata.

Marten Liiv tegi Heerenveenis kaasa kolmes B-divisjoni võistluses. 1000 meetris sai ta 28 startinu hulgas 1.12,39ga 21. koha, edestades teiste hulgas ka tänavu sellel distantsil Euroopa meesjuunioridest kiireimat aega näidanud Henrik Fagerli Rukket (Norra). 500 meetris sai ajaga 36,56 lõpetanud Liiv 29 uisutaja hulgas 25. koha, 1500 meetri distantsil oli ta 1.52,98ga 24.

Kiiruisutajate võistlushooaeg jätkub juba uuel aastal. 9. ja 10. jaanuaril peetakse Valgevene pealinnas Minskis Euroopa mitmevõistluse meistrivõistlused, nädal hiljem toimub Itaalias Baselga di Pines juunioride MK-sarja kolmas etapp. Täiskasvanute MK-sari jätkub jaanuari viimastel päevadel, viienda etapi võistluspaigaks on Norra linn Stavanger.