Tähe kaotas kodus EMÜ-le kuue väravaga

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond sai reedel saalihoki meistriliigas kolmanda järjestikuse kaotuse, kui koduhallis jäädi 5:11 (2:3, 1:3, 2:5) alla Eesti Maaülikooli SKle. Hooaega edukalt alustanud Jõgeva linna esindusmeeskond on liigatabelis nüüdseks viiendale kohale langenud.

Oktoobri lõpus Tartus peetud eelmise omavahelise mänguga võrreldes, mille tartlased võitsid 5:2, oli Tähe ridades tagasi mitu põhikoosseisu mängijat. Väljakul olid taas Raul Kivi, Alari Pagi, Ilmar Niitov ja Tanel Soidla. Tartlastel asendas väravas hiilgava hooaja alguse teinud Rainer Kaldet Taavi Lepik, platsile oli uue jõuna lisandunud Aleksandr Avtušenko.

Just Avtušenko ja teised sellest hooajast EMÜ meeskonnaga liitunud Venemaa ja Läti saalihokimängijad (Aleksandr Petrov, Pavel Semjonov ning Maksims Terehovs) tegidki reede õhtul Virtuse spordihoonesse kogunenud rohkem kui sajale pealtvaatajale enim tuska: nelja nimetatud mehe arvele kogunes tartlaste üheteistkümnest väravast üheksa. Nelja tabamusega oli mängu resultatiivseim Aleksandr Avtušenko, endise Tähe mängija Pavel Semjonovi arvele jäi kaks väravat ja viis resultatiivset söötu.

Kohtumine algas kodumeeskonnale edukalt: juba 49 sekundil avas Kaido Ingver mängu parimaks tunnistatud Mathias Einamanni söödust skoori. Pavel Semjonov viigistas küll paar minutit hiljem seisu, kuid seitsmendal minutil viis Raul Kivi Tähe oma selle hooaja esimesest väravast taas juhtima.

Seejärel pöördus aga mänguõnn külaliste poolele, järjest visati viis väravat ning teise perioodi lõpu eel juhtis EMÜ juba 6:2. 22 sekundit enne teise kolmandiku lõppu viskas Ilmar Niitov Tähe kolmanda värava, kuid see enam pööret ei toonud – otsustava perioodi esimese kolmeteistkümne minutiga lisasid Avtušenko ja Petrov EMÜ kontosse veel neli tabamust ning tartlased juhtisid juba 10:3. Jõgevalased jätkasid siiski üritamist ja kahel korral jõuti ka sihile. Tähe neljas värav sündis väga erinevatesse põlvkondadesse kuuluvate mängijate koostöös. 16aastase Andreas Õuna söödu vormistas väravaks 40aastane Kaido Ingver. Mängu viimase värava autoriks märgiti Siim Hõim.

Teistes nädalavahetusel peetud mängudes alistas Sparta Team Automaailm karistusvisete järel 9:8 TTÜ SK, SK LINK/Saku oli 16:5 üle Eesti U19 koondisest. Noortekoondise resultatiivseimana viskas kapten Andreas Õun kolm väravat.

17 punktiga on tabeli tipus konkurentidest ühe mängu enam pidanud Sparta. Maaülikoolil on 15 ja Sakul 12 punkti, viimaste hooaegade Eesti meistrid TTÜ ja Tähe on kogunud võrdselt viis punkti.

Pühapäeval kell 15 kohtub Tähe Virtuse spordihoones U19 koondisega, keda tänavuse hooaja esimeses omavahelises mängus võideti 14:5.