Tähe noortetiimidel võite kaotustest rohkem

Novembris alanud Eesti noorte saalihoki meistrivõistlustel on treener Marko Saksingu juhendatavad Jõgeva SK Tähe noortemeeskonnad  saanud neli võitu ja kolm kaotust. Täiseduga alustas uut hooaega vaid Tähe kõige noorem meeskond, kes alistas mõlemad Eesti Maaülikooli võistkonnad.

Reedel tehti Jõgeval algust viie meeskonna osavõtul peetava U19 vanuseklassi turniiriga. Avamängus kaotas tiitlikaitsja Jõgeva SK Tähe 2:8 (1:5, 0:2, 1:1) Sparta Team Automaailmale. Tähe meeskond jäi tagaajaja rolli juba avakolmandiku algul – külalised juhtisid 12. minutiks Egert Unga, Morten Talviste ja Stenver Savi väravatest 3:0. Kuigi seejärel vähendas Andreas Õun Tähe kaotusseisu, kulges ka edasine kohtumine eelmise hooaja kolmanda kohaga lõpetanud Sparta domineerimisel. Teise perioodi lõpuks kasvatasid Sten Ritson ja kolm väravat visanud Ermo Jõgi külalismeeskonna eduseisu juba kuueväravaliseks. Otsustaval perioodil viskas kumbki meeskond ühe värava: Tähe teise tabamuse autoriks oli Mathias Einamann, Sparta kaheksanda värava viskas Sten Ritson.

Teises reedel toimunud mängus alistas Jäneda SK 16:2 Valga SHK. Järgmised kohtumised peetakse 29. jaanuaril Tapal, Tähe vastaseks on avaringis vaba olnud Eesti Maaülikooli SK.

Möödunud teisipäeval peeti Virtuse spordihoones U15 vanuseklassi meistrivõistluste esimesed mängud. Kokku on selles vanuseklassis tänavu võistlustules kaheksa meeskonda, lõunagrupis mängivad eelmisel hooajal pronksmedali võitnud Jõgeva SK Tähe kõrval ka EMÜ SK, SHK Tornaado ja Valga SHK. Avamängus alistas Tähe Tornaado koguni 22:3 (8:1, 14:2), seejärel jäädi aga napilt 3:4 (0:4, 3:0) alla EMÜ-le. Tornaadole tegid enim pahandust Alex Guske, Aleks Deinekin ja Kristo Voitk, kes viskasid vastavalt kuus, neli ja kolm väravat. Kaks tabamust said oma kontole Ermo Narits, Margus Rosin ja Rasmus Randoja, korra olid resultatiivsed Sten Metsar, Sten Siida ja Rasmus Truuts. Maaülikooli järelkasvumeeskonna neljaväravaline eduseis sulas teise poolaja algul Rasmus Randoja, Kristo Voitki ja Ermo Naritsa väravate järel küll minimaalseks, kuid rohkemat jõgevalased ei suutnud.

Lõunagrupis jätkab kahe mängu järel täiseduga EMÜ SK, põhjagrupis on kaks võitu Sparta Team Automaailmal ja SK-l Noorus. 15. jaanuaril kohtub Tähe Tartus Valga SHK ja Tornaadoga.

Samade vastastega kohtus Tähe meeskond ka U13 vanuseklassi lõunagrupi turniiril. 16:2 (9:0, 7:2) võidumängus Tornaado üle viskas Sten Siida kuus väravat, neljal korral oli täpne Oliver Heljand. Kaks tabamust läks Rasmus Randoja arvele, käe said valgeks ka Rome Andro Moora, Margus Rosin, Rauno Pärtel ja Karl Mark Tammsaar. Teises mängus kaotasid jõgevalased aga 1:6 (1:2, 0:4) EMÜ SK-le, Tähe ainsa värava viskas Rasmus Randoja.

Kahe mängu järel jätkavad lõuna- ja põhjagrupi üheksast tiimist täiseduga EMÜ, HC Panter ja Sparta Team Automaailm. Järgmised mängud peab Jõgeva meeskond sel reedel, kui Tartus minnakse taas vastamisi EMÜ ja Tornaadoga.

U11 vanuseklassis alustas Tähe hooaega kahe võiduga, avamängudes alistati EMÜ kaks meeskonda. EMÜ SK I mängiti üle tulemusega 12:5 (5:1, 7:4), EMÜ SK II aga 11:7 (6:3, 4:4). Kahe mänguga viskas Karl Mark Tammsaar seitse ja Rasmus Randoja kuus väravat, neljal korral olid resultatiivsed Rikardo Paabort ja Rome Andro Moora. Ühe värava viskasid Kristofer Frank ja Kaur Kevin Kalda.

Eelmisel hooajal pronksmedaliga lõpetanud Tähe noorim meeskond mängib 11. jaanuaril Tartus Tamsalu EBE ja EMÜ duubelmeeskonnaga.