Ka tänavuste kohalike omavalitsuste volikogude valimiste kohta võib Jõgevamaal kokkuvõtlikult nentida, et kõik läks üllatusteta. Miks? Sest tulemused olid prognoositavad pea kõikides omavalitsustes, välja arvatud Jõgeva vald.
Mustvees ei üllatanud Mati Kepi valimisliidu mäekõrgune võit, sest kohalikel inimestel oli suvisest ja sügisesest poriloopimisest tõeliselt villand. Seekord jäid loopijate käed poriseks, ei enamat. Neli seitsme vastu olukorras on ka kogenud intrigaanidel väga raske midagi ette võtta.
Riigis võimul oleva koalitsiooni eeskujul panevad Jõgeval tõenäoliselt leivad ühte kappi ka Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit. Küllap reformikad jätkaksid senise koostööpartneri Keskerakonnaga, kuid käsk koostööd teha võis tulla ka pealinnast. Mida selline sundabielu kaasa toob, saab peagi näha. Seni pole Jõgeval küll kahe praegu võimuliitu sõlmida üritava erakonna vahel positiivseid koostöönäiteid just varnast võtta. Vägisi tuleb meelde staadioni lugu, mis neli ja pool aastat tagasi üpris inetuks “sõjaks“ kiskus.
Ka Pala vallas läks nii, nagu läks. Ükski võimupööramise katse vahetult enne valimisi ei too pöörajatele, ükskõik kui õilsa eesmärgi nimel nad “lahingusse“ lähevad, midagi head.
Ei üllatanud ka Põltsamaa linnapeale Jaan Aiaotsale antud 590 häält, mis on maakonnas absoluutne rekord. Võrdluseks: eelmistel valimistel sai endine Jõgeva linnapea ja praegune maavanem Viktor Svjatõsev 412 häält.
Rõõmustas jõgevamaalaste kõrge valimisaktiivsus – hääletamas käis 61,8 protsenti valijatest. Aktiivsuse poolest jäädi alla vaid Tallinnale ja Harjumaale.
20. oktoober 2009