Torma Sport võttis esiliigas väärt võidu

Möödunud neljapäeval Tormas peetud Eesti korvpallimeistrivõistluste kohtumises alistas SK Torma Sport põnevusmängus lisaajal Tartu Kalev/Estiko 92:86 (24:19, 19:19, 15:21, 23:22, 11:5).

Peaaegu kogu kohtumise jooksul mõne punktiga juhtinud tormalased jäid neljanda veerandaja algul saabunud paariminutilise korvipõua järel 58:64 kaotusseisu. Hooaega vaid võitudega alustanud tartlased suutsid seejärel eduseisu hoida ning veel 1.38 enne normaalaja lõppu juhtisid nad 81:75. Jaanus Annoki ja Johannes Välbi tabavate visete järel algas viimane minut aga külaliste napis 81:79 eduseisus. Närviliselt kulgenud lõpuminutil eksisid ka kõige raudsemate närvidega mehed – Tormale ei toonud punktilisa Annoki ja Märt Tralla visked, tartlased viskasid aga mööda kõik neli vabaviset. Vaid kaks sekundit enne lõpusireeni jõudsid tormalased siiski Brett Nõmme viskest sihile ning viigistasid seisu. Vastased said teha veel ka kaugviske, kuid Henri Räim õnneks eksis. Viieminutiline lisaaeg kuulus juba kodumeeskonnale: Märt Tralla ja Karl-Kristjan Vaabi visetest rebiti 89:86 ette ning võidu vormistasid Brett Nõmme tabavad vabavisked.

Johannes Välb kogus Torma parimana 23 punkti, Brett Nõmm, Märt Tralla ja Karl-Kristjan Vaab lisasid võrdselt 15 silma.

Tartlaste resultatiivseim oli 24 punkti visanud Artur Liiv. Sel nädalal naasis Kalev/Estiko võidulainele, kui liidrite omavahelises kohtumises alistati esiliiga valitsev meister Balteco 85:83.

A-alagrupi meeskonnad on pidanud 5-8 kohtumist, võiduprotsent reastab nad hetkel järgnevalt: 1. Balteco, 2. Tartu Kalev/Estiko, 3. Tamsalu Los Toros/C-Tower, 4. TTÜ SK, 5. Audentese SG/Noortekoondis II, 6. SK Torma Sport, 7. BC Hundid/ASSA Abloy.

Homme õhtul kell 20 püüavad tormalased koduhallis võtta Huntidelt revanši Kuressaares saadud kaotuse eest, järgmisel reedel mängitakse aga võõrsil Audentesega.