Tähe võttis sünnipäevamängus magusa võidu

Reede õhtul anti avalöök Eesti saalihoki meistriliiga kahekümne teisele hooajale. Põnevusmängus alistas Jõgeva SK Tähe/Olivia valitseva Eesti meistri TTÜ SK lisaajal 6:5 (1:3, 2:1, 2:1, LA 1:0), otsustava värava viskas Nikolai Roop. Kohtumise vaheaegadel said suu magusaks ka Virtuse spordihoonesse kogunenud rohkem kui 250 pealtvaatajat – suure tordiga tähistati Jõgeva saalihokiklubi 20. sünnipäeva.

Välisleegionäride lahkumise järel vaid oma kasvandikest koosnev Jõgeva Tähe näitas avamängus, et treener Marko Saksing on suutnud hooaja eel väga edukalt meeskonda sulandada meistriliigast mitu aastat eemal olnud kogenud mängijad. Kuuest väravast kolm viskasid Mario Paulus, Alari Pagi ja Kaido Ingver, kes viimati mängisid Tähe särgis rohkem kui kaks aastat tagasi. Kogu kohtumise hingestatult võidelnud 40aastane Ingver tunnistati ka meeskonna parimaks.

TTÜ haaras esialgu juhtohjad

Võrdselt alanud mängu avakolmandiku teisel poolel haaras juhtohjad hiljuti Euroopa karikaturniiril viienda koha saanud TTÜ. Skoori avas esmakordselt TTÜ eest mänginud Tähe kasvandik Aleksander Andrejev ning avaveerandi lõpuks oli tablool külaliste 3:1 eduseis. Tähe hooaja esimese värava viskas kaptenipaela kandnud 17aastane Mathias Einamann.

Teisel kolmandikul suutis Tähe Mario Pauluse ja Alari Pagi väravatest viigistada, kuid kuus sekundit enne perioodi lõppu viis Alex Kark arvulises ülekaalus mänginud külalised uuesti ette. Otsustaval perioodil jäi Tähe 3:5 kaotusseisu, kuid Kaido Ingver vähendas kolm minutit enne lõppu taas vahet ning sekund enne lõpusireeni viskas Nikolai Roop viigivärava. Lisaaja neljanda minuti lõpus näitas iluväravaga oma meisterlikkust Nikolai Roop.

Järgmine kodumäng tuleb Tähel 1. novembril

Teistes nädalavahetusel peetud meistriliiga kohtumistes alistas Sparta Team Automaailm 9:2 Eesti U19 koondise (jõgevalastest viskas värava noortekoondise kapten Andreas Õun) ning Eesti Maaülikooli SK mängis lisaajal 5:4 üle SK LINK/Saku. Tartlaste võiduvärava viskas Pavel Semjonov.

Avavooru järel on kolme punktiga tabeli tipus Sparta, kaks punkti on Maaülikoolil ja Tähel ning üks punkt Sakul ja TTÜ-l.

Pühapäeval kohtub Tähe Tartus EMÜga, järgmine kodumäng peetakse pühapäeval, 1. novembril, kui kell 15 minnakse Virtuse spordihoones vastamisi U19 koondisega.