Avaetapp tõi rajale 101 jooksjat

Teisipäeval tehti Piiri pargis algust Jõgeva pargijooksu kahekümnenda hooajaga. Avaetapil oli võistlustules 101 ühe- kuni seitsmekümneaastast jooksusõpra.

Traditsiooniliselt oli enim osavõtjaid stardis kõige nooremas vanuseklassis. Kahekümne ühest 2009. aastal ja hiljem sündinud tüdrukust oli kiireim Kärol Tamson, kes läbis 200 meetrit 40,4 sekundiga. Teise koha sai Marell Teras (44,7) ja kolmandana lõpetas Nora Piik (45,6). Sama vanade poiste hulgas sai ajaga 38,6 esikoha Ats Lääne. Teisena lõpetanud Oskar Sulp jäi võitjast maha 3,3 ning kolmanda koha saanud Ranek Eifel 3,9 sekundiga. Seitsmeteistkümnest lõpetanust noorim oli eelmisel aastal sündinud Albert Pristavka, tema läbis raja omal jõul natuke rohkem kui kahe minutiga.

Pikematel distantsidel saavutasid avaetapil oma vanuseklassis esikoha Kenneth Metting, Johanna Elisabeth Võsaste, Johan Markus Jõesaar, Kätriin Palm, Margus Rosin, Elisabeth Hein, Mattias Säärits, Kärtyn Kaljusalu, Marii-Anett Lillemägi, Sander Õunapuu, Kadri Mitt, Martin Toht, Terje Piik, Raivo Meitus ja Tiina Säälik.

Pargijooksu teine etapp peetakse tuleval teisipäeval Jõgeva kultuurikeskuse pargis, esimesed stardid antakse kell 17.