Juhan Tennasilm veteranide maailmameister

Prantsusmaal Lyonis peetud kergejõustikuveteranide maailmameistrivõistlustel võitis põltsamaalane Juhan Tennasilm M75 vanuseklassis kuldmedali kaugushüppes ning sai pronksi 100 meetri jooksus.

Kaugushüppes, kus kaasa tegi 15 veteransportlast, mõõdeti Tennasilma parima katse pikkuseks 4.38. Hõbeda võitnud hiinlane Sun Zhixiao kaotas viie ning pronksiga lõpetanud sakslane Adolf Nehren 11 sentimeetriga.

100 meetri jooksus näitas Juhan Tennasilm ring-ringilt järjest paremat minekut. Eeljooksus oli tema lõpuaeg 14,66 kolmekümne nelja jooksja hulgas paremuselt kuues, poolfinaalis näidatud 14,67 aga viies. Finaalis olid klass omaette sakslane Guido Müller ja soomlane Aimo Mikkola, kelle aegadeks mõõdeti vastavalt 13,83 ja 13,98 sekundit. Tennasilm võitis ajaga 14,59 kindla pronksi, neljandaks jäänud hiinlane kaotas talle 14 sajandikuga.

200 meetri jooksus sai Juhan Tennasilm ajaga 29,72 neljanda koha, 80 meetri tõkkejooksus oli ta 16,66-ga viies.

Kaks medalit võitis Tennasilm ka kevadel Poolas peetud veteranide sisekergejõustiku EM-võistlustel. Kaugushüppes tõi toona esikoha 4.21, 60 meetri jooksus andis 9,21 hõbemedali.

Lyoni võistlustest võttis osa üle 8000 veteransportlase, 40-liikmeline Eesti koondis võitis 25 medalit, mille hulgas oli 14 kulda.