Kaisa Kukk taas medalikolmikus

Pühapäeval Viljandis peetud neljakümnendate Valter Kalami mälestusvõistluste raames toimunud Eesti meistrivõistlustel 10 000 meetri jooksus võitis Jõgevalt pärit Kaisa Kukk pronksmedali.

Kümne naisjooksja konkurentsis võitis ülekaaluka esikoha Annika Rihma (Audentese SK), kes läbis 25 staadioniringi Eesti kõigi aegade kaheksanda tulemusega 36.16,30. Hõbeda võitnud Olga Andrejeva Sparta Spordiseltsist lõpetas ajaga 37.34,86, Kaisa Kukk (SK Treeningpartner) jäi temast maha vähem kui kuue sekundiga. 37.40,52 on Kuke uus isiklik rekord, senine tippmark paranes 34,5 sekundi võrra.

Nädal varem Lõuna-Koreas universiaadil võistelnud põltsamaalane Grete Tõnne (EMÜ SK) lõpetas Viljandis ajaga 38.29,79 ja sai neljanda koha.

Mullu Eesti naispikamaajooksjate paremikku kerkinud 30aastane Kaisa Kukk on kahe aasta jooksul Eesti meistrivõistlustelt võitnud neli hõbe- ja kolm pronksmedalit.

Tasavägises meeste jooksus võitis ajaga 30.14,11 esikoha Priit Aus (SK Treeningpartner), kes edestas 8,43 sekundiga Roman Fostit (Stamina SK). Mehi oli Viljandis stardis 27.

Teiste kergejõustikualade tänavused Eesti meistrivõistluste medalid jagatakse 8. ja 9. augustil Tallinnas Kadrioru staadionil.