Alusalule meistritiitel, Luigele hõbe

Pühapäeval Pärnus toimunud UusMaa Rullituuri teisel etapil jagati välja ka Eesti meistrivõistluste medalid rulluisutamise maratonidistantsidel. Naistest võitis Saskia Alusalu esikoha, meestest oli Aleks Luik teine.

Pärnu kesklinna tänavatel sõidetud 42,7 km pikkusel rulluisumaratonil sõitsid juba avakilomeetritel peagrupi eest ära Kert Keskpaik ja Aleks Luik. Mullune rullituuri üldvõitja Keskpaik pani oma paremuse maksma eelviimasel ringil, lõpujoonel edestas ta Luike 12 sekundiga. Võitjast rohkem kui kolm minutit hiljem lõpetanud peagrupi eesotsas sai kolmanda koha venelane Maksim Võssotski, kellele järgnesid lätlased Reinis Znotins ja Ronalds Cinks. Eesti meistrivõistluste pronksi võitis Lauri Koort, napilt jäi medalita seitsmendana lõpetanud Mart Markus.

Naistest kuulusid lisaks Saskia Alusalule juhtgruppi venelanna Jevgenia Radionik ning lätlanna Laima Kaufina. Norra kiiruisuakadeemias harjutav Alusalu tegi viimasel ringil kiirenduse, millega konkurendid enam kaasa minna ei suutnud. Finišis edestas Alusalu venelannat 15 ning lätlannat 19 sekundiga. Eesti meistrivõistluste hõbeda võitis Enel Kõrva, pronksi pälvis Merle Kilvits.

Neljaetapilise rullituuri järgmine etapp toimub 9. augustil Jõgevamaal. Jõgeva-Mustvee maanteel sõidetakse 15 km eraldistardist, start ja finiš on Laiuseväljal, tagasipööre Vaiatus.