Tähe kaotas napilt Spartale ning langes viiendaks

Möödunud reedel Virtuse spordihoones peetud Eesti saalihoki meistriliiga mängus kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia Sparta Team Automaailmale 9:10 (4:5, 3:2, 2:3). Pavel Semjonov viskas viis väravat, mängu parimaks tunnistati Nikolai Roop. Kaheksast kohtumisest on Tähe/Olivia võitnud neli, turniiritabelis ollakse nüüd 12 punktiga viiendal kohal.

Kaheminutilise mängu järel juhtisid külalised Sander Savi väravatest 2:0, järgmised kuus minutit kuulusid aga kodumeeskonnale. Tähe skoori avas Mathias Einamann, Pavel Semjonov viigistas seisu ning Nikolai Roop viis jõgevalased esmakordselt juhtima. Edasinegi mäng kulges väga tasavägiselt: kord oli väravaga peal üks meeskond, kord aga teine. Kolm minutit enne avaperioodi lõppu juhtis Tähe Pavel Semjonovi teise tabamuse järel 4:3, kuid kolmandiku lõpu eel suutsid vastased taas ette minna.

Teisel kolmandikul viskasid Pavel Semjonov ja Nikolai Roop kokku kolm väravat ja viisid Tähe uuesti  7:6 juhtima, kuid jällegi osati perioodi lõpuks eduseis käest anda.

Otsustava kolmandiku algul viis Andrei Polovnikov Sparta 8:7 ette, minut hiljem viskas Pavel Semjonov Tähe kaheksanda värava. Kohe seejärel saadeti jõulise mängu eest juba kolmandat korda kaheks minutiks karistuspingile Sparta mängija Kaarel Rebase, kuid Tähe ei suutnud tekkinud arvulist ülekaalu ära kasutada. Initsiatiiv läks hoopis Spartale: 52. minutil viis Oliver Savi külalised taas juhtima ning kolm minutit hiljem suurendas Mihkel Tasa nende eduseisu kaheväravaliseks. Tähe järgnenud rünnakud kandsid vilja alles kaksteist sekundit enne kohtumise lõppu, kui Margus Guss viskas Nikolai Roobi söödust (lisaks kahele väravale läks Roobi arvele  neli resultatiivset söötu) meeskonna üheksanda värava ja vähendas vahe taas minimaalseks. Rohkemat siiski ei suudetud ning teist korda tänavusel hooajal tuli tunnistada Sparta paremust.

Teistes nädalavahetusel peetud meistriliiga kohtumistes alistas TTÜ SK karistusvisete järel 9:8 SK GAP/Saku (vähem kui kuus minutit enne normaalaja lõppu oli TTÜ seejuures 5:8 kaotusseisus) ning Eesti Maaülikooli SK oli 10:4 parem Eesti U19 vanuseklassi koondisest.

Tabeli tipus on 17 punktiga TTÜ, neile järgnevad 15 punkti kogunud Sparta ja Saku. 13 punktiga on neljas EMÜ ning 12 punktiga viies Tähe/Olivia. Noortekoondisel on punktiarve endiselt avamata.

Laupäeval kell 16 kohtuvad jõgevalased Kiili spordihoones Sakuga, pühapäeval kell 16 mängib noortekoondis Virtuses TTÜ-ga.