Saskia Alusalu stardib Euroopa meistrivõistlustel

Kiiruisutaja Saskia Alusalu osaleb laupäeval ja pühapäeval Venemaal Tšeljabinskis peetavatel mitmevõistluse Euroopa meistrivõistlustel.

Viimase EM-võistluste eelse stardi tegi Alusalu möödunud laupäeval Inzellis peetud võistlustel, kus kontrollis oma võistluskiirust vaid kahel lühemal distantsil. 500 meetris sai ta 49 startinu hulgas ajaga 42,99 kümnenda koha, võitis sakslanna Katja Franzen 39,98-ga. Sel hooajal on Alusalu läbinud 500 meetrit ajaga 42,45, Eesti tippmark on veel seitse sajandikku parem. Eesti rekord oli Inzellis väga lähedal 1000 meetri distantsil, kus Alusalu lõpetas ajaga 1.22,92. Kevadel samal rajal püstitatud rekord on vaid ühe sajandiku võrra kiirem. 23 uisutaja hulgas sai Alusalu teise koha, võitis taas Katja Franzen, kelle ajaks märgiti 1.21,03.

“Võistlused näitasid, et kiirus ei ole küll veel väga hea, aga pärast suuremahulisi treeninguid on see täiesti ootuspärane,” kirjutas Alusalu oma Facebook’i kontol. “Väga positiivne on, et 1000 meetris oli väga väike ringiaegade erinevus (30,8 ja 31,5), see näitab, et vastupidavus on väga hea. Jäin võistlusega väga rahule, ettevalmistus Euroopa meistrivõistlusteks on kulgenud plaanipäraselt.”

Euroopa meistrivõistluste avapäeval läbitakse 500 ja 3000 meetrit, kahe distantsi 24 paremat pääsevad teisel päeval 1500 meetri starti. Võistlused lõpetab 5000 meetri sõit, kus osalevad vaid kolme distantsi kaheksa paremat.

Rahvusringhäälingule antud intervjuus ütles Saskia Alusalu, et loodab jõuda 24 parema hulka ehk teisele võistluspäevale. “Mu põhieesmärgiks on esineda hästi 3000 meetris, sest see on ikkagi minu põhidistants,” lausus Alusalu, kelle nimel olev 3000 meetri Eesti rekord 4.15,41 on püstitatud möödunud aasta 5. detsembril Berliinis.

Mullu jaanuaris Norras Hamaris toimunud Euroopa meistrivõistlustel sai Saskia Alusalu 500 meetris 26. koha (43,02), 3000 meetris oli ta 19. (4.22,53) ning 1500 meetris 24. (2.07,72).