Jõgeva Noorus-96 sai hooaja kolmanda võidu

Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupis mängiv Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond alistas pühapäeval Jõgeva aleviku staadionil toimunud kohtumises JK Luunja 4:0. Hooaja kolmas võit tõstis jõgevalased turniiritabelis seitsmendalt kohalt neljandaks.

Nooruse algkoosseisus mängisid Rauno Pristavka, Kristjan Kuldmägi, Vladimir Ingver, Jürgen Hiljurand, Reio Praats, Eduard Lehtmets, Priit Jõeäär, Mihkel Kukk, Mario Tikerberi, Andro Lepp ja Mairo Tikerberi, hiljem pääsesid platsile ka Rene Poll, Keio Kanna ja Nikolai Roop.

Tartu Tammeka noormängijatest koosnev Luunja meeskond osutas kohati päris tugevat vastupanu, kuid väravani nad 90 minuti jooksul ei jõudnudki. Oma osa oli selles loomulikult ka Nooruse väravas mitmeid ilusaid tõrjeid teinud Rauno Pristavkal. Kogenumad jõgevalased võtsid kindlalt oma: poolaeg võideti 2:0 ning kogu kohtumine 4:0. Mängu skoori avas 24. minutil 11 meetri karistuslöögist Mairo Tikerberi. Teine värav sündis avapoolaja üleminutitel. Nagu eelmiseski mängus Levadiaga, suutis ka nüüd poolaja viimastel sekunditel puhkepausile mõtlevad vastased üle kavaldada Mario Tikerberi. Mängu 57. minutil suurendas Mario Tikerberi kodumeeskonna eduseisu juba kolmeväravaliseks. Üheksa minutit hiljem tabas Kristjan Kuldmägi löök küll esmalt väravaposti, kuid tagasi põrganud pall jõudis uuesti lööjani ning Kuldmägi realiseeris teise võimaluse kindlalt.

Pühapäeval lisandunud kaks väravat tõstsid Mario Tikerberi liiga parimate väravaküttide edetabeli tippu. Nii Tikerberil kui ka Karel Seirel (Türi Ganvix) on kirjas kuus tabamust.

Kuue vooru järel tõusis Jõgeva SK Noorus-96 liigatabelis neljandale kohale. Täiseduga (18 punkti) jätkab Paide Linnameeskonna II võistkond, Tallinna Dünamol on kirjas 13, Tartu JK-l Welco Elekter 11 ning Noorusel ja Tallinna Visadusel 10 punkti. Samas on turniiritabel endiselt väga tihe: 11. kohal oleval Luunjal on Noorusest vaid kolm punkti vähem. Teistest selgelt nõrgem tundub olevat vaid JK Loo meeskond, kuue vooru järel on neil avamata nii punkti- kui ka väravaarve (väravate vahe 0:24).

Pühapäeval kell 14.00 kohtub Noorus-96 Tallinnas Lasnamäe Ajaxiga. Järgmise kodumängu peavad jõgevalased laupäeval, 24. mail, kui kell 11.00 minnakse Jõgeva aleviku staadionil vastamisi Tallinna JK Legion II meeskonnaga.