Järva-Jaanis algab kevad ikka korraliku “mürtsuga”: kohalikus kultuurimajas toimuva muusikafestivaliga, mis kannab pealkirja “Kevadrock”. Tänavune festival kandis kaheksandat järjekorranumbrit ning sellel üles astunud kaheksa bändi seas oli ka Voodoo Ladies Jõgevalt.
Enamik jõgevalasi pole sellisest bändist ilmselt veel midagi kuulnud. Imestada pole seal midagi: kolm nime Voodoo Ladies alla koondunud noort muusikut hakkasid koos käima ja proove tegema alles möödunud aasta augustis ning Järva-Jaani “Kevadrockil” esinemine oli nende esimene tõsisem ülesastumine.
Bändi nime järgi võiks arvata, et selles mängivad tüdrukud, aga nii see tegelikult pole.
“Panime sellise nime selleks, et asjad paremini tasakaalus oleksid: muidu oleksime ehk liiga “macho’d”,” ütles ansambli kitarrist ja solist Hindrek Reiman muiates.
Peale tema kuuluvad bändi Maksim Jerjomin (trummid) ja Ants Marten Prii (basskitarr). Bändi loomine oli Maksimi idee.
“See mõte oli mul juba ammu, aga mul kulus veidi aega, et leida poisid, kellega see teoks teha,” ütles noormees.
Hindrekut ja Ants Martenit tundis Maksim tegelikult juba varem, nüüd on aga kolmest poisist head sõbrad saanud. Igaüks neist õpib eri koolis: Hindrek Jõgeva põhikoolis, Ants Marten Nõo reaalgümnaasiumis ja Maksim Jõgeva täiskasvanute keskkoolis. Kaks ansambliliiget on õppinud ka Jõgeva muusikakoolis. Ants Marten lõpetas selle kooli kolm aastat tagasi akordioni erialal, Hindrekul saavad aga tänavu ühele poole õpingud tuuba erialal. Ants Martenit teatakse ka tubli maletajana.
“Praegu ma malega enam aktiivselt ei tegele. Tõsi, hiljuti käisin siiski ühel võistlusel kooli au kaitsmas,” mainis ta.
Esitavad enda loomingut
Et Ants Marten viibib tööpäeviti Tartumaal Nõos, saab bänd praegu proovi teha vaid nädalavahetustel. Koos käiakse Maksimi vanavanemate maja keldris, kus neil on justkui oma stuudio. Pillid on poisid endale muretsenud suvistel koolivaheaegadel teenitud raha eest.
Voodoo Ladies mängib vaid enda loodud muusikat. Lugude autoriteks on põhiliselt Hindrek ja Maksim.
“Muusika tuleb meil tavalisel enne ja siis loome sellele sobivad sõnad,” ütles Hindrek.
Küsimusele, mis laadi muusikat nad teevad, vastasid poisid, et raskemat sorti rokkmuusikat ehk siis sellist muusikat, mida nad ka ise tavaliselt kuulavad. Mõned oma lood on Voodoo Ladies YouTube’i üles riputanud. Kel huvi, võib need sealt üles otsida ja kuulata.
Kuidas Voodoo Ladies siis Järva-Jaani festivalile sattus? Asi sai alguse sellest, et esialgu tegi bänd proove Jõgewa muuseumis: Maksimi isa Sergei Jerjomin on üks selle asutajatest. Ükskord käisid Järva-Jaani valla esindajad Jõgeval ning astusid sisse ka muuseumi. Muuseumi ruumides bändi atribuutikat nähes rääkisid nad oma rokifestivalist ning uurisid, kas Jõgeva poistel oleks huvi sellel esineda. Huvi oli ja nii omandaski Voodoo Ladies oma esimese esinemiskogemuse.
Kasulik kogemus
“Kevadrockil” sai iga ansambel 40 minutit lavaaega. Teised bändid olid pärit Järva-Jaanist, Paidest ja Tallinnast. Kuulajaid oli saalis saja ringis.
“Esimese korra kohta läks meil tegelikult päris hästi,” ütles Hindrek Reiman. “Saime kasuliku kogemuse ja sõlmisime tutvusi, millest tulevikus abi võib olla.”
“Kõige suurem kasu tõusis omaenda vigadest õppimisest,” lisas Maksim. “Aga teisi kuulata oli ka muidugi huvitav.”
Esimene ülesastumine ei toonud veel kaasa esinemiskutsete laviini, ent mine tea, võib-olla jäädi siiski kellelegi meelde. Või ärkab nüüd kellelgi huvi neid mõnele Jõgeva üritusele esinema kutsuda. Iseasi, et kutsujatel on tihti vaja tantsumuusikat, aga Voodoo Ladies’e lood tantsumuusika alla hästi ei liigitu.
Küsimusele, kas nad kavatsevadki tulevikus muusikaga leiba teenima hakata, vastasid poisid eitavalt.
“Ma võiksin seda teha, aga ma ei usu, et teen,” arvas Maksim.
“Vähemasti praegu on see meile küll rohkem meelelahutus,” kinnitas Hindrek.
Maksimi isa Sergei aga lisas: “Hobina on bänditegemine tore, elukutsena see enam nii tore pole. Praegu on poistel eneseotsingute aeg. Ja aega neil selleks on: nad on alles nii noored.”
RIINA MÄGI