Jõgeva Tähe pidi teist korda tunnistama TTÜ paremust

Laupäeval Virtuse spordihallis peetud Eesti saalihoki meistriliiga mängus kohtus Jõgeva SK Tähe sel hooajal kolmandat korda TTÜ SK-ga ning pidi vastu võtma teise kaotuse. Peaaegu kogu kohtumise tagaajaja rollis olnud TTÜ viskas mängu viimastel minutitel jõgevalaste väravasse järjest kolm palli ning võitis 9:7.

Mäng algas meistriliiga liidritele hästi: juba 64. sekundil avas Mikko Laine skoori. Kuigi 13. minuti algul viigistas Carol Viiding seisu, ei lasknud jõgevalased ennast sellest heidutada, mõnekümne sekundi möödudes viis Kaspar Virkus kodumeeskonna taas juhtima ning veel minut hiljem oldi Valeri Maslovi väravast juba 3:1 eduseisus. Kolmandiku lõpuks vähendasid tallinlased vahe Anton Ylä-Autio löögist siiski minimaalseks.

Vaheajale minnes Tähe juhtis

Ka teine periood kulges sarnaselt: TTÜ viigivärava järel sai Tähe taas kahe väravaga ette (29. minutil realiseeris Nikolai Roop arvulise ülekaalu ning minut hiljem oli täpne Kaspar Virkus), kuid kolmandiku viimastel sekunditel õnnestus pealinlastel jälle vahet vähendada. Vaheajale mindi seega Jõgeva Tähe 5:4 eduseisus.

Tasavägine mäng jätkus ka otsustaval kolmandikul. 50. minutil kasutas TTÜ ära Sven Uue kaheminutilise karistuse järel tekkinud arvulise ülekaalu ning Sami Hietaranta viigistas seisu. 52. minutil viis Valeri Maslov Ilmar Niitovi söödust Tähe 6:5 ette, kuid Tanel Kasenurm tõi mõnikümmend sekundit hiljem taas tabloole viigiseisu. 54. minutil viis Pavel Semjonov Julle Sumeni söödust jõgevalased uuesti juhtima, kuid taas suutis Tanel Kasenurm mänguseisu viigistada. Tähe edasised üritused enam kahjuks vilja ei kandnud ning mängu lõpp kuulus TTÜ-le. 57. minutil viskas 17-aastane Tanel Kasenurm oma kolmanda värava ning viis Tallinna meeskonna esmakordselt juhtima; poolteist minutit hiljem tegi Carol Viiding mängu lõppseisuks 7:9.

Tähe säilitas neljapunktilise edumaa

Võitjatest tunnistati mängu parimaks Tanel Kasenurm, kaotajatest Valeri Maslov.

Nädalavahetusel peetud teisel meistriliiga kohtumisel alistas Sparta Team Automaailm koduväljakul Eesti Maaülikooli SK 11:8.

Kaotusele vaatamata säilitas Jõgeva SK Tähe meistriliiga põhiturniiril lähimate jälitajate ees neljapunktilise edumaa, TTÜ möödus Saku Fortunast ning tõusis teisele kohale. Tabeliseis: 1. Jõgeva SK Tähe 21 punkti (9 mängust), 2. TTÜ SK 17 p (9), 3. SK Saku Fortuna 17 p (10), 4. Sparta Team Automaailm 13 p (10), 5. Eesti Maaülikooli SK 4 p (10).

Meistriliiga edukaimate väravaküttide edetabeli eesotsas on Pavel Semjonov 33 punktiga (13 väravat + 20 söötu), talle järgnevad Saku Fortuna mängijad Kristo Lehiste (9+17) ja Mats Tamme (13+10).

Jõgevalastel on põhiturniiril jäänud mängida veel kolm kohtumist, mis kõik peetakse tänu mullusele meistritiitlile koduväljakul. 8. veebruaril kohtutakse Saku Fortunaga, 15. veebruaril Eesti Maaülikooliga ning 22. veebruaril Sparta Team Automaailmaga. Kõik kohtumised algavad kell 18.00.