Saskia Alusalu sai mitmevõistluse EM-il 24. koha

Nädalavahetusel Norras Hamaris peetud kiiruisutamise mitmevõistluse Euroopa meistrivõistlustel sai Saskia Alusalu kokkuvõttes 24. koha. Kõik distantsid läbis Alusalu isiklike rekordite lähedaste aegadega, parima koha üksikaladest sai ta 3000 meetris, kus lõpetas 19. ajaga.

Hamari olümpiahallis toimunud EM-võistlustel tegi naiste konkurentsis kaasa 27 uisutajat 14 riigist. Nelja distantsi kokkuvõttes läks kaksikvõit Hollandisse, parim oli Ireen Wüst ning teise koha sai Yvonne Nauta. Pronksmedali võitis tšehhitar Martina Sablikova.

Laupäeval sõidetud kahe distantsiga selgusid need 24 uisutajat, kes pääsesid starti teisel päeval. 500 meetris oli parim Ireen Wüst ajaga 38,77, Saskia Alusalule andis aeg 43,02 26. koha, isiklikust rekordist jäi puudu vaid 0,25 sekundit. 3000 meetris oli taas parim Ireen Wüst (4.02,02), Alusalu sai 26 startinu hulgas ajaga 4.22,53 tubli 19. koha. Novembris Salt Lake City kiirel jääl püstitatud isiklikule rekordile kaotas ta 2,92 sekundiga, Euroopa uisuradadel pole Alusalu nii kiiresti varem sõitnud.

Pühapäeval sõidetud 1500 meetri distantsil kaotas Alusalu detsembri lõpus Inzellis sõidetud isiklikule rekordile vaid 0,53 sekundiga, aeg 2.07,72 siiski 24. kohast kõrgemat ei andnud. Juba kolmanda alavõidu sai Ireen Wüst ajaga 1.54,87. Võistlused lõpetanud 5000 meetri distantsile pääsesid vaid üldise paremusjärjestuse kaheksa paremat, viimase distantsi kiireim oli Martina Sablikova ajaga 6.58,13.

Ka meeste mitmevõistlustes läks EM-il kaksikvõit Hollandisse, kulla võitis Jan Blokhuijsen ning hõbeda Koen Verweij, võistlused korraldanud norralased said rõõmustada Håvard Bøkko pronksmedali üle. Lätlane Haralds Silovs sai kokkuvõttes 13. koha.