Sajas mälumäng Vana-Võidus

Sel ajal  võistles Viljandi külje all asuv Gagarini nimeline Näidissovhoostehnikumi (GNST) võistkond väga edukalt televisiooni mälumängus. Viiratsi vald korraldab valla mälumänge juba 1987. aastast alates edukalt tänaseni. Igal aastal toimub viis mälumängu ja osalevaid võistkondi on alati olnud üle tosina.  Kõigi nende mälumängude seas on olnud kutsekoolide õpetajate jaoks erilise tähtsusega juba 25 aastat kestnud kutsekoolide (endiste sovhoostehnikumide) õpetajate mälumäng.

Algatajateks olid GNST õpetajad Matti Kallaspoolik ja Rein Abel. Esimene mälumäng toimus 1. detsembril 1983 Vana-Võidus.  Seal lõi kaasa kümme kooli. Napi võidu sai Vinni Sovhoostehnikumi ees  GNST võistkond.  Edaspidi oli kombeks võõrustada mängijaid kordamööda igas koolis. Võõrustaja korraldada oli iga kord ka pidulik õhtusöök. Aja jooksul koolide nimed muutusid, aga mäng jätkus. Algul olid selleks sovhoostehnikumid, praegu on kutsekoolid. Ju oli selles mängus midagi, mis õpetajaid köitis. Nüüd oleme jõudnud juba sajanda mälumänguni. Ei teagi, kas kusagil Eestis on midagi taolist vastu panna.

Sajas mälumäng toimus taas Vana-Võidus ja korraldajaks oli Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool. Küsimused koostas Matti Kallaspoolik. Osales 11 võistkonda. Luua Metsanduskool ja  Pärnumaa Kutsehariduskeskus osalesid kahe võistkonnaga. Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool, Lääne-Viru Rakenduskõrgkool, Türi Tehnika- ja Majanduskool, Räpina Aianduskool, Valgamaa Kutseõppekeskus, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool ning Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool.

Võistlus oli tasavägine. Esikoha sai 63 punktiga Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool, teise koha Pärnumaa Kutsehariduskeskuse I võistkond  59 punktiga ja kolmanda koha Luua Metsanduskooli I võistkond 51 punktiga.

Loodan, et 25 aastat tagasi alguse saanud traditsioon jätkub ja pakub edaspidigi lusti ja rõõmu nii vanadele kui uutele osalejatele.

Heiki Raudla,
Viljandi Ühendatud Kutsekeskkooli arendusdirektor

blog comments powered by Disqus