Kuigi regioone on viis, peeti laupäevane voor seitsmes eri paigas, sest mängureeglite kohaselt võivad ühe regiooni alla kuuluvad võistlejad vajadusel ka kahe asustatud punkti vahel jaguneda. Oluline on, et esitatud neljakümnele küsimusele vastatakse üheaegselt. Iga õige vastus andis kaks punkti, kokkuleppeliselt saadi poole õige vastuse eest mõnikord kirja üks punkt.
Ugandi regiooni ehk Tartumaa, Põlvamaa, Valgamaa, Võrumaa ja Jõgevamaa mängijad istusid laupäeval võistluslaudade taha Tabivere rahvamajas. Paraku tuli siin päeva alustada kurva uudise ja leinaseisakuga. Mõne päeva eest oli igaveseks lahkunud Otepää võistkonna kapten, kauaaegne mälumängija ja selle spordiala eestvedaja, alles 56-aastane Aarne Steinbach.
Võistkondi oli Tabiverre kogunenud 18, mängu viis läbi Tõnu Talve, talle olid küsimusi jagades ja vastuseid korjates abiks Tabivere koolitüdrukud Katriin Laurson ja Cätlin Põldsaar.
Ainsa Jõgevamaa esindajana osales Tabivere võistkond koosseisus Toivo Punga, Viktor Trink, Rein Annuk ja võistkonna kapten Ülo Nõlvak. Võistlusmäärustele vastavalt võis viienda mängijana pidevalt lauas olla ka alla 21-aastane võistleja ja seda luba kasutas ära 15-aastane Kristjan Trink, kellest tiimikaaslaste sõnul ka kasu oli: ainsana oma meeskonnast teadis ta näiteks nimetada kaks tugevamat saalijalgpalli klubi, kes osalesid selle ala esimestel Eesti meistrivõistlustel, mis peeti käesoleval aastal.
Meie meestel just kõige paremini ei läinud: lausa viimaseks ei jäädud, kuid 80 võimalikust punktist saadi 31. Samas ei saa seda võistkonna kapteni sõnul liiga raskete küsimuste süüks panna, pigem ikka selle arvele, et konkurendid olid tüki maad terasemad. ?Nagu igas sellises mängus, on alati raskemaid ja lihtsamaid küsimusi. Kui parimad võistkonnad saavad võimalikust punktisummast kirja vähemalt pool või rohkemgi, on küsimused paraja raskusastmega. Ja niipalju on mälumäng ka õnneasi, et mõned küsimused lihtsalt istuvad ühele või teisele paremini,? tõdes Ülo Nõlvak.
Lõppenud vooru esimeseks tuli Ugandi regioonis Karlova võistkond 64 punktiga, II ja III kohta jäid 52 punktiga jagama Tähtvere ja Tõrva.
Maakilval osalejad on enamasti kogemustega tegijad ja peavad sama kogenult silma peal ka mängujuhi arvutamisoskusel. Kui välja kuulutatud tabeliseis laudades peetavate individuaalsetega ei klapi, tõuseb kohe protestikäsi. Samuti antakse kohe märku, kui mõne küsimuse õigeks kuulutatud vastus kahtlust äratab või loogikavaba on.
Selliseid küsimusi palju ette ei tulnud, kuid nõutust nii võistlejais kui mängujuhis tekitas küsimus TÜ aulas asuva pronksskulptuuri ?Võitlejad? autori kohta. Et Jaan Koort teatavasti 1935. aastal Moskvas suri, küsimuses oli aga taiese valmimisaastaks märgitud 1939, kandsid paljud võistlejad selle kunstniku võimaliku vastusevariandina maha, kuid just Koorti töö siiski aulat kaunistabki. Tõnu Talvel jäi üle vaid viidata küsimuse autorile Koit Noogile kui selle eest vastutajale, kuluaarides tehti aga järeldus, et skulptuuri kavand võidi tõesti leida pärast kunstniku surma.
Käsil oleva võistlussarja viimane, III voor toimub 12. jaanuaril, Ugandi regiooni mängijad kohtuvad Räpinas.
KAIE NÕLVAK