Õuna külas valmivad kümblustünnid, puitmööbel ja trofeealused

Osaühingu Unipak üks osanikest Merlis Kärson töötas vahepeal Soomes, kus ka üht-teist ettevõtlusega seonduvat tundma õppis. Eestisse tagasi tulles tekkis tal mõte ise firma luua. Kaasosanikeks nõustusid tulema tema vend Marko Pärn ning Imre Asman, kellelt ka sobiv tootmispind saadi.

“Üheks suuremaks investeeringuks firma käivitamisel oli ligemale 170 000 krooni maksnud formaatsae ostmine,? ütles Merlis Kärson. ?Ettevõte sai loodud oma rahadega. Firma arendamiseks on plaanis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu laenu taotleda.”

Osaühingu Unipak põhitoodanguks on kümblustünnid ja mööbel.

“Meie kümblustünnide eripäraks on see, et tünnilauad on tappidega ühendatud,? ütles Merlis Kärson. ?Tünne teeme põhiliselt männist, kuusest, siberi lehisest. Puu valikul võtame arvesse tellija soovi.

 Esimese kaheksa kuuga oleme teinud tosina kümblustünne ja selle tellimuste arvuga võime firma lühikest tegevusaega arvestades rahule jääda. Senini oleme tünne valmistanud Eestimaa klientidele, kuid juba on tekkinud ka koostöösuhted nende turustamiseks Soomes.   Tulevikus on plaanis jõuda ka Rootsi ja Norra turule.?

Osaühingus Unipak tehakse ka mööblit. Merlis Kärsoni sõnul otsustati mööblit tegema hakata põhjusel, et Jõgevamaal puudub veel selles tegevusvaldkonnas konkurents. Trofeealuste valmistamise mõtte algatas aga Marko Pärn,  kes ise jahimees.

“Trofeealuseid tellivad enamasti topisemeistrid ja jahimehed. Käisin meie trofeealuseid tutvustamas ka jahimeeste kokkutulekul, kus nende vastu üsna suurt huvi tunti,” lausus Marko Pärn.

Merlis Kärson, Marko Pärn ja Imre Asman on ise omal käel puidutöötlemist õppinud ja tegelevad oma ettevõttes kümblustünnide, mööbli ja trofeealuste meisterdamisega ise.  Kui nõudlus toodangu järele kasvab, tuleb palgata lisatööjõudu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus