Uhka juhendaja Kaja Kivi märkis, et tänavusele Europeade festivalile pääses vähem osalejaid, mistõttu ?ürii vaagis konkursil väga põhjalikult, milliseid kollektiive esinema saata. “Nii saab Eestist suurüritusele sõita vaid neli naisrühma ja selline usaldus ning au sai osaks ka meile. Õrnemast soost rahvatantsijatest sõidavad oma loomingut tutvustama ka Kirilind Koselt, Tokkroos Hiiumaalt ning Tartu naisrühm. Samuti tantsivad festivalil sega- ja lasterühmad,? rääkis Kivi.
Varem käidud kahel festivalil
“Varem on Uhka osalenud Riias ja Prantsusmaal toimunud Europeade festivalidel. Koos kõigi Eesti tantsijatega esineme Horsenses ava- ja lõppkontserdil. Meile saab kaasa elada ka tänavatel, parkides ja väljakutel toimuvatel kontsertidel. Muuhulgas tantsime ka uhiuut tantsu “Kiigel “, mis veel väga väheste rühmade repertuaaris. Võime seda tantsu ka oma leivanumbriks lugeda,” ütles Kaja Kivi.
Asjaajamise edukamaks korraldamiseks ja võimalike probleemide lahendamiseks sõidab Uhka naistega Taani kaasa põllumajandusettevõtja Mati Kivi, kellele rahvatants aastakümneid väga tõsiseks hobiks olnud.
Jõgeval toimunud naisrahvatantsijate võistlusel pälvis Uhka kolmanda koha. “Nii tookordne paremate hulka jõudmine kui ka võimalus tantsida Europeadel on tulnud järjepideva töö ja treeninguga. Meie “tüdrukud? on aga tublid ja tantsutundidest puudutakse väga harva. Mõnigi kord loobutakse tantsimise huvides ka pereüritustest,” rääkis rühma juhendaja.
Eestis Europeade komitee
Seda, kui tõsiselt rahvatantsunaised oma harrastust võtavad, võib lugeda ka Uhka koduleheküljelt, kuhu muuhulgas kirjutatud: “Kogu Uhka levialas asumise vältel peab sul olema selg sirge ja kõht sees ning telefon välja lülitatud. Sa ei virise isegi siis, kui kolmapäeva õhtul kell pool üheksa pead tantsima ka poisi osa.”
Kaja Kivi märkis, et Eesti on loodud ka Europeade komitee ja meie rühmade
festivalil osalemist on alati koordineerinud tantsuansambli Kandali kunstiline juht Vardo Rebane.
JAAN LUKAS