Väikesi lauluhuvilisi juhendab Kadri Savva Tartus tegutsevast laulustuudiost Fa-diees.
Tund algab vaikselt ja asjalikult. Väikesed laulusõbrad teavad ise, et siia pole tuldud mürama ega ka istuma, vaid tuleb hakata seistes hääleharjutusi tegema. Kui harjutus kohe meelde ei tule, annab õpetaja vihje (?Siiliharjutus?, ?Rongiharjutus? jne). Seejärel tuletatakse meelde õpitud laulud. Julgemad tulevad vabatahtlikult klaveri juurde ja laulavad õpetajale ette. Sõnad on kõigil peas: teisiti poleks mõeldavgi, sest mitmel väikesel stuudiolasel on kirjatarkusega sina peale saamiseni veel aega. Uusi laule õpitaksegi nii, et õpetaja Kadri loeb sõnad paari rea kaupa ette, neid korratakse nii ?kuivalt? kui viisiga ? ja ongi selge. Lauludest on õpetaja välja valinud mitmeid selliseid, kus eeslauljal on vaja oma fantaasia tööle panna ja teistele ilmekate liigutuse abil ette näidata, millest ta laulda kavatseb (?Võlumaa?). Samasugused kaasamõtlemist ja esinemisjulgust vajavad on ka laulumängud, näiteks hundist, kes metsas elab ja seal igasugu asju teeb, mis mängijatel parajasti pähe tuleb (mängib palli, sööb kommi jne).
Matkivad rütmiharjutused pole kergete killast, vajavad täit tähelepanu ja ka head koordinatsioonivõimet.
Kadri Savva sõnul on Fa-diees tegutsenud MTÜnaTartus juba 15 aastat ja ta ise on kõik need aastad stuudios tegev olnud ? alul õpilasena, seejärel õpetajana. Oma kogemustest võib Kadri öelda, et viisipidamisvõime on sajaprotsendiliselt õpitav, pole olemas inimest, kellele ?karu kõrva peale? jääks, kui ta ise pidevalt muusika sees on ja sellega tegeleb.
Tragimad esinejad ja täpsemad viisipidajad saadab õpetaja ka maikuus toimuvale Tabivere valla laste lauluvõistlusele Laulupärlike 2007.
KAIE NÕLVAK