Vooremaa loodab, et kui laupäeva hommikul ajaleht postkasti potsatab, on teie majal katus ikka peal, lähedased terved ja puud metsas alles.
Ilmajaam lubas nädalavahetuseks Eestisse tugevat tormi ja oodata on ka mere veetaseme tõusu. Sügistormideks tuleb aga valmis olla ning tormist ja üleujutustest tekkivaid kahjusid on võimalik ennetada ja vähendada.
Üleriigilises meedias on hullude ilmadega hakkama saamiseks mitmeid õpetusi jagatud ning seda on teinud juba ka mitme maakonna kriisikomisjonid. Kõigepealt tuleks inimestel oma majapidamine üle vaadata ning mõelda, mis võib tugeva tuule või võimaliku üleujutuse tõttu kannatada saada.
Igal juhul tuleks kodus sulgeda hoolikalt uksed ja aknad. Kui on käimas näiteks hoone ehitamine, siis tuleb olla kindel, et kõik ajutised katted oleksid kindlalt kinnitatud, näiteks katuse ehitamisel tuleks peale panna ajutine kate.
Mõistlik oleks eemaldada vooluvõrgust ka elektriseadmed, sest võib esineda voolukõikumisi ning mõelda tasub ka selle peale, et tormi tõttu võib tekkida elektrikatkestusi. See tähendab, et tikud ja küünlad olgu käepärast.
Autode parkimisel ei tasu neid jätta hoolitsemata ja vanade puude alla, kuna need võivad tugeva tuulega murduda.
Kui just väga vaja ei ole, ei tasu välja hulkuma minna, parem kodus passida ja näiteks raamatut lugeda või lähedastega mõnusalt juttu puhuda. Jõgevamaa pole küll kõige ohtlikum piirkond, ent ega ilmataadi tujusid siingi ette tea.
Kui aga tormituuled on tõesti oma kurjemat nägu näidanud ja kahju tekitanud, siis on meie inimlik kohustus neid, kes hätta sattunud, aidata. See puudutab riiki, omavalitsusi ja loomulikult meid kõiki, kel vähegi võimalus abikäsi ulatada. Lõpuks läheb ju iga torm mööda ja päike naeratab jälle.