Homme peetakse Voore kooli staadionil ja selle ümbruses maakonna memme-taadi suvepidu. Kui möödunudaastane suvepidu Mustvees kulges täielikult Kalevipoja vaimus, siis on Kalevipojal oluline osa tänavugi. Seekord on ta enesega kaasa võtnud Saarepiiga. Nemad kahekesi seovad vahetekstidega peokava ka üheks tervikuks ning liiguvad rahva seas pidevalt ringi.
Peo korraldustoimkonna liige, Voore aktiviseerimiskeskuse huvi- ja projektijuht Janne Veeverson, kuidas homset pidu iseloomustate?
Peaks tulema igati rõõmus ja lustiline pidu päris mitmekesise kavaga. Pärast peoliste rongkäiku Voore pargist kooli staadionile ning peotule süütamist hakkab kontsert kohe peale ilma avamistseremooniata Saarepiiga lauludega, mida esitab Voore aktiviseerimiskeskuse vokaalansambel Sulnis Sekstett. Varasemate memme-taadi pidudega võrreldes erineb tänavune vahest ka selle poolest, et kui tavaliselt on vahepeal esinenud mõni meeleolubänd, siis seekord pakume klassikalist muusikat. Neli laulu esitab Kadri Tegelmann. Tantsijatel ja lauljatel algavad proovid ikkagi juba enne lõunat ning päev on pikk ja väsitav. Arvame, et midagi silmale-kõrvale kulub vahelduseks ära. Peo lõpus teeb aga muusikat Vello Pütsep.
Nii suur pidu, kus juba ainuüksi esinejaid neljasaja ümber, nõuab ilmselt ka suurt ettevalmistustööd. Kui palju inimesi on ettevalmistustega seotud?
Häid inimesi on meil abis palju. Peale üldjuhtide ja korraldustoimkonna on eriliselt suur osa Voore kooli direktoril Raivo Reimetsal ja kogu kooliperel, eriti sööklarahval, kes suurel hulgal peotegelastel kõhud täis peavad söötma. Kohalik õpilasmalev ja Voore külaselts on aidanud parki korrastada, Saare Vallavara on organiseerinud toole kokku jne. Üldjuhtide Heveli Ivaski, Maimu Karva, Maire Tamme, tekstide seadja Viivi Lani kõrval on muidugi oluline osa helitehnikul Toomas Abelil, majanduspoole eest vastutaval Saare Vallavara juhatajal Aare Uleksinil jt.
Milline on peokava ja kust on esinejad?
Peokava on põhiliselt ikka traditsiooniline ning kestab kahe tunni ringis. Lauljaid ja tantsijaid on muidugi maakonna erinevatest paikadest, kokku üle kahekümne tantsurühma. Lauluansambleid ja koore on kümmekond. Külalistena teevad kaasa Elva tantsurühmad Meelespea ja Hõbemänd ning Vikerkaar Rõngust. Kõikide nende juht on Aleks Raja, kes peaks paljudele jõgevamaalastele tuttav inimene olema. Hoogsamat tantsu pakub Põltsamaa seenioride rühm Rõõmusring Maire Lainurme juhendamisel ning Nõva Metsatagused, kes tantsivad Maire Kursi käe all. Kes peole tulevad, näevad-kuulevad aga kõike ise. Loodetavasti tuleb ka ilus ilm.
VAIKE KÄOSAAR